30 Kwietnia 2024

Aktualności

Po zimowej przerwie działanie wznawiają korty tenisowe znajdujące się na terenie miasteczka akademickiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Do 5 maja trwa specjalna promocja z okazji inauguracji sezonu tenisowego.

Do dyspozycji pasjonatów gry w tenisa jest osiem kortów przy ul. Heweliusza 5 (korty tenisowe im. F. Sroczyka). Znajduje się tam 5 kortów deblowych i 3 singlowe, a na pierwszych czterech dostępne jest sztuczne oświetlenie. W Kortowie znajduje się jeszcze 5 kortów deblowych zlokalizowanych przy Jeziorze Kortowskim, ale zostaną one udostępnione użytkownikom po Kortowiadzie, która odbędzie się w dniach 22-25 maja.

Rezerwacji oraz płatności można dokonywać za pomocą aplikacji tenis 4U (do pobrania w Google Play lub AppStore).

Warto podkreślić, że korty są w pełni zautomatyzowane. Rezerwując kort w aplikacji tenis4U z oświetleniem, mamy gwarancję, że na korcie światło zapali się automatycznie i po zakończonej grze zgaśnie. W podobny sposób odbywa się wejście na korty – furtki otwierają się przy użyciu aplikacji w momencie przybycia na korty. Funkcja ta aktywna jest na 15 min. przed godziną rezerwacji - wyjaśnia Sławomir Kokoszko z Działu Obsługi Obiektów.

Korty są do dyspozycji wszystkich pasjonatów gry w tenisa, a pracowników, doktorantów i studentów UWM obowiązuje cennik ulgowy.

– W 2021 roku korty im. F. Sroczyka przy ul. Heweliusza przeszły pełną modernizację nawierzchni, więc można powiedzieć, że to zupełnie nowy obiekt sportowy na mapie miasteczka akademickiego i Olsztyna. Docierają do nas pozytywne opinie na temat naszych kortów tenisowych, więc zapraszamy do korzystania z nich. To idealny pomysł na aktywność fizyczną na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody parku kortowskiego czy plaży i Jeziora Kortowskiego – dodaje Sławomir Kokoszko.

Na start sezonu tenisowego 2024 obowiązuje specjalna promocja od 30 kwietnia do 5 maja za godzinę gry zapłacimy tylko 15 złotych.

Więcej informacji, w tym regularny cennik można znaleźć na >>> stronie internetowej oraz w aplikacji tenis4U. Korty będą czynne siedem dni w tygodniu od 8:00 do 22:00. Sezon potrwa mniej więcej do końca września, a o konkretnym terminie jego zakończenia zdecyduje pogoda.

Przypomnijmy, że w Kortowie można korzystać także z innych obiektów sportowych, np. >>> Kompleksu Boisk Sportowych UWM „Nad Kortówką”. Rezerwacji boisk sportowych UWM „Nad Kortówką”, a także płatności, dokonuje się online, za pomocą aplikacji tenis4U. Z jej poziomu widać również podgląd obłożenia boisk, co znacznie ułatwia zaplanowanie sportowych aktywności.

Na biegaczy czeka też stadion lekkoatletyczny UWM. Jego bieżnie są udostępniane bezpłatnie:

• od poniedziałku do piątku w godz. 18:00 – 20:00
  • w soboty w godz. 13:00 – 15:00
  • w niedziele w godz. 18:00 – 20:00 (otwarcie w niedziele tylko na potrzeby akcji „sezon na bieganie”)

mw

Rodzaj artykułu