Jak aplikować na studia APS?

Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia – magisterskie jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia na tym samym lub innym kierunku studiów.

Zakres kierunków studiów, po których absolwenci mogą ubiegać się o przyjęcie na dany kierunek kształcenia, ze szczególnym uwzględnieniem kwalifikacji kandydata oraz zasady rekrutacji określa rada wydziału, a głównym kryterium jest ranking ostatecznego wyniku studiów – bez wyrównania do pełnej oceny – w ramach określonego limitu miejsc.

Podstawowym dokumentem niezbędnym do przeprowadzenia rekrutacji jest zaświadczenie według wzoru określonego przez UWM potwierdzające ostateczny wynik studiów pierwszego stopnia (zawodowych) lub magisterskich (drugiego stopnia lub jednolitych magisterskich). Kandydaci na studia II stopnia zobowiązani są dostarczyć komisji rekrutacyjnej zaświadczenie o wyniku studiów w obowiązującym terminie rejestracji w systemie IRK. Pozostałe dokumenty należy dostarczyć w dalszym etapie postępowania rekrutacyjnego w terminie określonym przez komisję rekrutacyjną.

Rekrutacja na studia II stopnia prowadzona jest w systemie elektronicznym

• Zarejestruj się w systemie IRK
  • Wybierz w systemie IRK kierunek studiów
  • Dokonaj opłaty rekrutacyjnej na konto, które wskaże dla Ciebie system IRK (WAŻNE! każdy kandydat posiada inny numer konta do wpłat!)
  • Regularnie loguj się do systemu IRK – to tam przekazywane będą wszystkie ważne komunikaty związane z postępowaniem rekrutacyjnym
AKTUALNY HARMONOGRAM REKRUTACJI I DALSZE INFORMACJE ZNAJDZIESZ NA STRONACH UCZELNI

www.uwm.edu.pl/kandydaci

Szczegółowych informacji udziela też