Aktualności arrow Żeglarstwo
Żeglarstwo
Żeglarze AZS UWM Tomasz Januszewski i Jacek Nowak na czwartym miejscu w Mistrzostwach Świata w olim
Czytaj całość…
 
Gala Polskiego Związku Żeglarskiego
07.01.2015 na Gali Polskiego Związku Żeglarskiego, która odbyła się w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego   wręczono nominacje do  Kadry Narodowej. W klasie „49-er”  otrzymali  je  zawodnicy sekcji żeglarskiej  AZS UWM   Tomasz Januszewski i Jacek  Nowak a w klasie „49-er
i w klasie FX”Zielińska  Madeleine i Zielińska  Nadia.
Czytaj całość…
 
Żeglarze AZS UWM Tomasz Januszewski i Jacek Nowak zostali zwycięzcami rozegranego w Abu Dhabi
Czytaj całość…
 
Sukces żeglarzy AZS UWM

Sukces żeglarzy AZS UWM

 

Dużym sukcesem naszych żeglarzy zakończyły się jedne  z największych regat żeglarskich sezonu Kieler Woche w Kilonii. Załoga klasy 49er Tomasz Januszewski / Jacek Nowak zajęli w tych prestiżowych zawodach 3 miejsce. Byli jedynymi Polakami którzy zajęli miejsce w strefie medalowej. Klasa 49er jest to klasa olimpijska w tym cenniejszy jest występ naszych zawodników.

Tomasz Januszewski i Jacek Nowak od wielu lat są czołowymi zawodnikami w tej klasie w Polsce. Rywalizowali o kwalifikację olimpijską Londyn 2012, jednak przegrali rywalizację z Łukaszem Przybytkiem z Pawłem Kołodzińskim (AZS AWFiS Gdańsk). Głównym celem naszych zawodników jest kwalifikacja na Igrzyska Olimpijskich w 2016 roku.

Nasi zawodnicy  rozpoczęli rywalizację na Kieler Woche atomowym uderzeniem wygrywając dwa pierwsze wyścigi. Potem było już bardziej w kratkę, ale  ciągle z przodu stawki co ostatecznie dało 3 lokatę. W tej samej klasie nieco gorzej wiodło się pozostałym załogom. Łukasz Przybytek z Pawłem Kołodzińskim (AZS AWFiS Gdańsk) zajęli 30. pozycję, a Przemysław Filipowicz z Jackiem Piaseckim (YKP Gdynia/SKŻ Sopot) 37. Rywalizację w tej klasie wygrali Niemcy Erik  Heil  Thomas Ploessel przed Brytyjczykami Davidem Evansem i Edem  Powysem.

Czytaj całość…
 
Image
 
«« start « poprz. 1 2 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 10