Aktualności arrow Taekwondo
Taekwondo
Image
 
Akademicy z Olsztyna najlepsi!!

W trakcie zakończonych właśnie (Łódź, 24-25.09.2011) Mistrzostw Polski AZS w kategorii wiekowej seniorów zawodniczki i zawodnicy KS AZS UWM Olsztyn wywalczyli I miejsce w klasyfikacji drużynowej, wyprzedzając KS AZS AWF Warszawa.

Czytaj całość…
 
Duże sukcesy olsztyńskiego AZS UWM w Open Polish.
W miniony weekend zakończył się największy tegoroczny turniej taekwondo olimpijskiego w Polsce – XVIII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski „Open Polish”. Wzięło w nim udział 675 zawodników i zawodniczek z 97 reprezentacji klubowych i narodowych, 26 krajów Europy, Azji i Afryki, w tym 203 kadetów, 260 juniorów i 212 seniorów, oraz blisko 180 oficjeli – trenerów, sędziów oraz zaproszonych gości. Wśród drużyn zagranicznych pojawili się m. in. Koreańczycy, Niemcy, Norwedzy, Szwedzi, Finowie, Duńczycy, Austriacy, Belgowie, Bułgarzy, Portugalczycy. Byli również stali bywalcy Warsaw Cup i Polish Open, nasi wschodni sąsiedzi z Białorusi, Ukrainy i Rosji oraz Litwini, Czesi i Słowacy jak również zawodnicy takich egzotycznych trochę krajów jak Afganistan, Turkmenistan i Mołdowa.
Czytaj całość…
 
Przygotowania do nowego, jesiennego sezonu startowego roku 2011
Nad morzem w Jastrzębiej Górze koło Władysławowa na zgrupowaniu sportowym trenowali: najlepsze zawodniczki i czołowi zawodnicy taekwondo olimpijskiego Warmii i Mazur – najlepszego klubu regionu tj.  AZS UWM Olsztyn oraz  Szkoły Mistrzostwa Sportowego.
Czytaj całość…
 
XIX Mistrzostwa Europy w Taekwondo Olimpijskim

ImageW Sankt Petersburgu w dniach 12-15 maja 2010 roku rozegrane zostaną 19 Mistrzostwa Europy Seniorów w taekwondo olimpijskim. Wśród 42 zgłoszonych ekip narodowych jest również Reprezentacja Narodowa Polski, w skład której weszła czwórka Olsztyniaków z KS AZS UWM Olsztyn: zawodnicy Katarzyna Kalinowska (waga 72 kg), Beata Przewłocka (waga 49 kg) i Maciej Ruta (waga 63 kg) oraz trener Dariusz Nowicki.

Czytaj całość…
 
Sukcesy olsztyniaków w Trelleborgu.

ImageOlsztyńscy zawodnicy taekwondo olimpijskiego rozpoczęli zimowy sezon startowy od udziału w jednym z najsilniej obsadzonych turniejów europejskich – Trelleborg Open w Szwecji , zawodów klasy „A” w rankingu Europejskiej Unii Taekwondo. I pokazali się w tych zawodach od bardzo dobrej strony.

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 14