Aktualności arrow Pływanie
Pływanie
Wyniki Międzywydziałowych Mistrzostw UWM w pływaniu
Czytaj całość…
 
Wyniki zawodniczek sekcji pływania na Zimowych Mistrzostwach Polski w pływaniu
Czytaj całość…
 
Wyniki Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu
Czytaj całość…
 
Akademickie medale wyłowione w Termach Maltańskich.
Czytaj całość…
 
Miasto wspiera pływaków AZS UWM Olsztyn

Miasto wspiera pływaków AZS UWM Olsztyn

 

Pływacy olsztyńskiego AZS UWM rozpoczynają kolejny sezon sportowy. Najważniejszymi imprezami w sezonie 2014/2015 będą Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu w Ostrowcu Św. oraz Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców z lokalizacją w Szczecinie. Zawodnicy będą również startowali w zawodach kontrolnych. Będzie to cykl zawodów Grand Prix Puchar Polski w Krakowie, Łodzi i Poznaniu.


Funkcjonowanie sekcji pływania olsztyńskiego AZS UWM, organizacja treningów w miejscu zamieszkania, zgrupowań, startów kontrolnych i startów w imprezach mistrzowskich jest finansowane i wspierane przez miasto Olsztyn. Dzięki środkom finansowym miasta możliwe jest realizowanie szkolenia na wysokim poziomie organizacyjnym zapewniając bardzo dobre warunki treningowe ale również zabezpieczenie medyczne, fizjoterapeutyczne i sprzętowe. Daje to gwarancję wysokiego poziomu sportowego zawodników.

Zawodnicy występują w sprzęcie sportowym promującym Olsztyn.

 

 

Czytaj całość…
 
Medale Kortowskich pływaczek na Mistrzostwach Polski

Medale Kortowskich pływaczek na Mistrzostwach Polski

 

Osiem medali zdobyły zawodniczki AZS UWM na Mistrzostwach Polski w pływaniu które odbyły się w olsztyńskiej Aquasferze w dniach 05-06.06.2014 r. Dwa złote medale na dystansie 800 metrów i 1500 metrów stylem dowolnym  oraz srebrny medal na 400 metrów stylem dowolnym zdobyła studentka II roku wydziału Prawa i Administracji Joanna Zachoszcz. 

Bardzo dobrze zaprezentowały się także pozostałe zawodniczki AZS UWM. Monika Czerniak została srebrną medalistką Mistrzostw Polski na 200 stylem dowolnym i dwukrotnie brązową  na dystansach 400 i 1500 metrów stylem dowolnym.

Srebrny medal na 800 metrów stylem dowolnym zdobyła studentka III roku wydziału Nauk Społecznych Manuela Wikieł.

Niewiele zabrakło do zdobycia 1 miejsca w sztafecie 4x200 metrów stylem dowolnym w kategorii seniorów. Nasza sztafeta w składzie Joanna Zachoszcz, Monika Czerniak, Manuela Wikieł i Monika Chodyna  ostatecznie zajęła 2 miejsce, zdobywając złoty medal w kategorii Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Te same miejsce nasza sztafeta zdobyła w sztafecie 4x100 metrów..

W finałach znaleźli się także pozostali nasi reprezentanci: Krzysztof  Pielowski, Marcin Rżyski, Sylwester Borowicz Skoneczny. Trenerem sekcji pływania jest Jacek Puciło.

Czytaj całość…
 
Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu 13-16.06.2013 Olsztyn
Poniżej przedstawiamy Państwu sprawozdanie z imprezy i osiągnięcia zawodników i zawodniczek sekcji pływania KS AZS UWM.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 19