Aktualności arrow Taekwondo arrow Taekwondo: "Kto najlepszy jest? - Olsztyński AZS!!"
Taekwondo: "Kto najlepszy jest? - Olsztyński AZS!!"
ImageTo zawołanie zawodników i kibiców sekcji taekwondo AZS UWM Olsztyn towarzyszyło wielu walkom finałowym zakończonych właśnie Mistrzostw Polski Juniorów. Akademicy z Olsztyna w pięknym stylu obronili ubiegłoroczny tytuł najlepszej drużyny zdobywając imponującą liczbę 9 medali w konkurencjach indywidualnych, w tym aż 6 złotych oraz 2 srebrne i 1 brązowy!

Przede wszystkim cieszą zwycięstwa ubiegłorocznych złotych medalistów. Swoje tytuły mistrzów Polski obronili: Agnieszka Benedict (waga – 59 kg.), Karol Wielgosz (waga – 68 kg.), Igor Kryszkiewicz (waga -78 kg.) i Konrad Jastrzębowski (waga +78 kg.). Dołączyli do nich tegoroczni zwycięzcy: Ewelina Walkiewicz (waga -46 kg.) oraz Michał Wielgosz (waga -59 kg.)

Tomasz Kobrzyński, trener zespołu trenerskiego taekwondo AZS UWM, odpowiedzialny za juniorów:

„Większość naszych zawodników bez trudu wygrywała swoje pojedynki, a Agnieszka Benedict wręcz zdeklasowała swoje rywalki wygrywając wszystkie walki przed czasem. Odczuwałem olbrzymią satysfakcję, gdy mogłem razem z nimi stawać na najwyższym podium również odbierając złoty medal!”

Dariusz Nowicki, trener koordynator taekwondo w AZS UWM Olsztyn:

„Cieszą mnie wysokie wyniki naszych zawodniczek i zawodników, bo to potwierdza słuszność decyzji Ministerstwa Sportu o przyznaniu Naszemu klubowi jako pierwszemu spoza AWF-ów Akademickiego Centrum Szkolenia Sportowego. Ich zwycięstwa pokazują, że będzie to długoletni program prowadzący do znaczącego wzrostu poziomu szkoleniowego w tej młodej dyscyplinie olimpijskiej.

Wierzyłem w to, że ubiegłoroczni mistrzowie obronią swoje tytuły i dlatego chciałbym wspomnieć tu o miłych niespodziankach, jakie mi sprawili inni zawodnicy. Są to tytuły mistrzowskie Michała Wielgosza i Eweliny Walkiewicz oraz srebrne medale Izabeli Gadomskiej i Marka Szafałowicza. Cieszy mnie również to, że wspólna praca z trenerem Tomkiem Kobrzyńskim przynosi tak wspaniałe rezultaty”.

Nie tylko zawodnicy AZS UWM wywalczyli medale Mistrzostw Polski Juniorów. Na najwyższym podium stanęli również Dominika Olszewska  (LUKS Hidori Olecko, waga +68 kg), która również obroniła złoto z ubiegłego roku oraz Zuzanna Pruszyńska (KKT Tygrys Kętrzyn) zdobywczyni złotego medalu w  wadze do 52 kg. Łącznie reprezentacja województwa zdobyła 8 złotych, 7 srebrnych i 8 brązowych medali.

Dariusz Nowicki, który jest również trenerem  koordynatorem  taekwondo w Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu:

„Wywalczenie przez reprezentację naszego województwa aż 23 medali Mistrzostw Polski to sukces, na który składa się przede wszystkim praca trenerów klubowych oraz niezwykłe zaangażowanie uczestników treningów. Jeżeli dodamy do tego bardzo dobre warunki szkoleniowe stworzone najlepszym na obozach kadry wojewódzkiej to mamy odpowiedź, skąd biorą się te sukcesy! A o dominacji w Polsce świadczą wyniki wielu kategorii wagowych, w których na wszystkich stopniach podium były nasze zawodniczki i zawodnicy, na przykład wśród dziewcząt wagi do 46 kg i powyżej 68 kg a wśród chłopców waga do 68 kg. oraz fakt, że w ubiegłych latach nasi reprezentanci również zdobywali lwią część medali.”

Dodajmy do tego, że w związku ze zmianą regulaminu zawodów Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego w czasie tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorów nie rozegrano konkurencji poomse (układy) a więc nasi reprezentanci mają szansę zdobycia kolejnych medali jesienią, w trakcie odrębnych Mistrzostw Polski w tej konkurencji.

Wyniki Mistrzostw Polski Juniorów (Borne Sulinowo, 6-7.03.2009)

Medale dla klubów woj. Warmińsko-Mazurskiego:  8 złotych, 7 srebrnych, 8 brązowych

 

Klub

Medale złote

Medale srebrne

Medale brązowe

1

KS AZS UWM Olsztyn

6

2

1

2

KKT Tygrys Kętrzyn

1

 

1

3

LUKS Hidori Olecko

1

 

1

4

LKS Wikingowie Pisz

 

1

2

5

Nidzicki K TKD Sportowego

 

1

2

6

UKS Victoria Morąg

 

1

 

7

SKS Start Olsztyn

 

1

 

8

KS Taekwondo Giżycko

 

1

 

 

Konkurencja Kyorugi (walka)

Dziewczęta

Miej

sce

Nazwisko i imię

Klub

Kategoria

wagowa

2

Polakowska Paulina

LKS Wikingowie Pisz

-44 kg.

3

Zielińska Katarzyna

LKS Wikingowie Pisz

-44 kg.

1

Walkiewicz Ewelina

KS AZS UWM Olsztyn

-46 kg.

2

Guzowska Gabriela

UKS Victoria Morąg

-46 kg.

3

Gałka Magdalena

Nidzicki Klub Tkd Sportowego

-46 kg.

1

Pruszyńska Zuzanna

KTT Tygrys Kętrzyn

-52 kg.

2

Śmiglewska Magdalena

SKS Start Olsztyn

-52 kg.

2

Pałaszewska Alicja

Nidzicki Klub Tkd Sportowego

-55 kg.

1

Benedict Agnieszka

KS AZS UWM Olsztyn

-59 kg.

3

Kryger Kamila

KS AZS UWM Olsztyn

-63 kg.

1

Olszewska Dominika

LUKS Hidori Olecko

+68 kg.

2

Gadomska Izabela

KS AZS UWM Olsztyn

+68 kg.

3

Misierewicz Milena

LKS Wikingowie Pisz

+68 kg.

Chłopcy:

Miej

sce

Nazwisko i imię

Klub

Kategoria

wagowa

3

Chmielewski Bartłomiej

Nidzicki Klub Tkd Sportowego

-48 kg.

1

Wielgosz Michał

KS AZS UWM Olsztyn

-59 kg.

2

Szafałowicz Marek

KS AZS UWM Olsztyn

-59 kg.

1

Wielgosz Karol

KS AZS UWM Olsztyn

-68 kg.

2

Miszczak Bartłomiej

KS Taekwondo Giżycko

-68 kg.

3

Walczyk Paweł

KTT Tygrys Kętrzyn

-68 kg.

1

Kryszkiewicz Igor

KS AZS UWM Olsztyn

-78 kg.

1

Jastrzębowski Konrad

KS AZS UWM Olsztyn

+78 kg.

2

Olszewski Daniel

LUKS Hidori Olecko

+78 kg.

 

 
« poprzedni artykuł