Aktualności arrow AMP arrow Tenis stołowy: Srebrne medale UWM
Tenis stołowy: Srebrne medale UWM

ImageBardzo dobrze zaprezentowała się reprezentacja Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w zakończonych w dniach 30.01-01.02 2009r w Krakowie  finałach Akademickich Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym. W turnieju wystąpiło 16 najlepszych uczelni które w eliminacjach strefowych wywalczyły sobie prawo gry w ty zawodach.

ImageBardzo dobrze zaprezentowała się reprezentacja Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w zakończonych w dniach 30.01-01.02 2009r w Krakowie  finałach Akademickich Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym. W turnieju wystąpiło 16 najlepszych uczelni które w eliminacjach strefowych wywalczyły sobie prawo gry w ty zawodach. 

 

Zarówno drużyny kobiet  jak i  mężczyzn  zdobyły srebrne medale  w klasyfikacji Mistrzostw Polski Uniwersytetów, a w klasyfikacji ogólnej wszystkich uczelni nasze dziewczęta uplasowały się na wysokim V miejscu, natomiast chłopcy na miejscu XI.

 

Początek turnieju był bardzo obiecujący dla naszych tenisistek stołowych. W grach grupowych wysoko pokonały Uniwersytet Gdański, Akademię Ekonomiczną Kraków i AWF Katowice po 3:0. Pechowa była druga część turnieju w której po porażce z faworytem turnieju AWF Wrocław

nasza drużyna stoczyła dramatyczny mecz o wejście do strefy medalowej z PWST Łomża. Niestety szczęście należało tym razem do przeciwniczek  i one po zwycięstwie 3:2 one awansowały do  półfinałów. W meczu o V miejsce w klasyfikacji ogólnej i II miejsce w klasyfikacji Uniwersytetów pokonaliśmy po trudnym meczu Uniwersytet Wrocławski 3:2.

 

Gorzej turniej rozpoczął się dla naszych chłopców. Pierwsze mecze to porażki z WSB Toruń Uniwersytetem Przyrodniczym Lublin i Uniwersytetem Zielonogórskim. Dalsze części  turnieju była bardziej pomyślna dla naszych zawodników. Zwycięstwa z UAM Poznań, Uniwersytetem Przyrodniczym Wrocław i PWSZ Chełm zapewniły nam srebrny medal w klasyfikacji Uniwersytetów.

 

Trenerem  obydwu naszych drużyn jest mgr Marek Roguski ze Studiu Wychowania Fizycznego i Sportu.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurskich reprezentowali:

 

Kobiety:

Aneta Olendzka – II rok Nauki Społeczne

Edyta Wróblewska – IV rok Nauki Medyczne

Angelika Niemiejska -  II  rok Prawo i Administracja

Anna Czeczot – I rok Medycyna Weterynaryjna

 

Mężczyźni:

Jan Surwiło - I WNT

Tomasz Strygun - III Matematyka i Informatyka

Piotr Mazurkiewicz - II Geodezja i Gospodarka Przestrzenna

Wojciech Ratyński - III Medycyna Weterynaryjna

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »