Aktualności arrow AMP arrow Futsal: UWM awansował do finałów!
Futsal: UWM awansował do finałów!
ImageNa przełomie stycznia i lutego bieżącego roku na hali sportowej warszawskiego WAT-u odbył się turniej strefowy Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu. Nasza reprezentacja uniwersytecka wygrała swoje wszystkie spotkania, zapewniając sobie awans do turnieju finałowego, który odbędzie się 19 lutego w Krakowie.

 ImageNa przełomie stycznia i lutego bieżącego roku na hali sportowej warszawskiego WAT-u odbył się turniej strefowy Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu. Nasza reprezentacja uniwersytecka w składzie: W.Radziwon, R.Miara, Ł.Michałowski, P.Jarząbek, D. Lipka, M. Skalski, J. Buńko, L. Wasilewski, D. Michałowski, M. Szostek, P. Żurawel, P. Czarnecki wygrała swoje wszystkie spotkania, zapewniając sobie awans do turnieju finałowego, który odbędzie się 19 lutego w Krakowie.

Akademicy kolejno zwyciężyli Wyższą Szkołę Ekonomii w Warszawie, Politechnikę Łódzką oraz Wyższą Szkołę Finansów i Zarządzania z Białegostoku. Z dobrej strony pokazali się „weterani” drużyny, którzy swoim doświadczeniem wprowadzali spokój i opanowanie na boisku, a także umiejętnie rozgrywali piłki. Czołowy pomocnik II-ligowego OKS-u Daniel Michałowski zdobył łącznie trzy bramki, podobnie jak napastnik III-ligowego Huraganu Morąg Piotr Żurawel. Wyśmienity debiut w I drużynie zaliczył Maciej Skalski i Piotr Czarnecki, trafiając odpowiednio dwukrotnie i trzykrotnie do siatki rywali.

Kadra na turniej w Krakowie prawdopodobnie nie ulegnie już zmianom, gdyż wszyscy świeżo powołani zawodnicy sprawdzili się na swoich pozycjach i obecnie nie ma potrzeby kolejnych roszad w składzie. Warto nadmienić, że w ubiegłym roku nasza reprezentacja dość niespodziewanie odpadła już fazie grupowej turnieju finałowego, więc tym razem nie potrzeba nam dodatkowej motywacji. Zważywszy, że część obecnych reprezentantów w tym roku zakończy swoją „akademicką” karierę sportową. Mistrzostwo Polski byłoby wspaniałym prezentem na pożegnanie.

Trenerem drużyny jest mgr Waldemar Buszan ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu.

 AZS UWM Olsztyn     7-6      WSE Warszawa

AZS UWM Olsztyn     6-4      Politechnika Łódzka

AZS UWM Olsztyn     4-1      WSFiZ Białystok

 

Adam Kowalczyk

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »