Aktualności arrow AMP arrow Tenis stołowy: UWM w finałach AMP!
Tenis stołowy: UWM w finałach AMP!

ImageBardzo dobrze zaprezentowały się drużyny kobiet i mężczyzn Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego  w eliminacjach strefy B Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym które odbyły się dniach 21-22 12 2008r. w Warszawie.

ImageBardzo dobrze zaprezentowały się drużyny kobiet i mężczyzn Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego  w eliminacjach strefy B Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym które odbyły się dniach 21-22 12 2008r. w Warszawie. W gronie 20 uczelni z województw Mazowieckiego, Podlaskiego, Łódzkiego i Warmińsko-Mazurskiego  drużyna kobiet zajęła II miejsce, natomiast drużyna mężczyzn  miejsce IV  i obydwie nasze reprezentacje zakwalifikowały się do finałów w Krakowie w których wystąpi 16 najlepszych uczelni  z kraju. 

 

Na szczególne wyróżnienie zasługuje występ naszych zawodniczek które będą bronić w Krakowie zdobytego rok wcześniej  III miejsca.  Nasze dziewczęta turniej rozpoczęły bardzo dobrze od wygranych meczy w grupie z SGH Warszawa, KN Zgierz i ALK Warszawa po 3:0. W drodze do finału nasze tenisistki pokonały  Politechnikę Białystok i PWSIiP Łomża po 3:1. Przeciwnikiem w meczu o I miejsce był Uniwersytet Warszawski  mający w składzie bardzo dobre zawodniczki: reprezentantkę Polski Magdalenę Sikorską i występującą w rozgrywkach ekstraklasy Dominikę Dąbrowską. Po pokonaniu przez Anetę Olendzką  Sikorskiej i zdobyciu punktu przez Edytę Wróblewską pojawiła się szansa na pokonanie faworytek. Niestety przy prowadzeniu 2:1 w dwóch ostatnich grach  górą były przeciwniczki; Aneta Olendzka przegrała pechowo na przewagi 3:2  z Dominiką Dąbrowską natomiast Angelika Niemierska  przy stanie 2:2 w meczu uznała wyższość Magdaleny Sikorskiej.

 

Trudniejszą przeprawę mieli nasi tenisiści. Początek był nieudany, porażka z Politechniką Warszawa postawiła w trudnej sytuacji nasz zespół. Chłopcy otrząsnęli się w następnych meczach pokonując trzech następnych rywali:  WUM Warszawa, Uniwersytet Łódzki i ALMAMER Warszawa.

 

Decydujący o awansie nasi zawodnicy stoczyli z Politechniką Radomską  pewnie zwyciężając 3:0. W strefie medalowej niestety po porażkach po 3:1 WSFiZ Białystok i ponownie z Politechniką Warszawa ostatecznie zostali sklasyfikowani na IV miejscu.

Wysoko należy ocenić grę studenta I roku  Jana Surwiło  zdobywającego decydujące punkty dla naszej drużyny.

 

Trenerem drużyny kobiet i mężczyzn jest mgr Marek Roguski ze Studiu Wychowania Fizycznego  i Sportu.

 

Skład reprezentacji UWM

 

Kobiety:

Aneta Olendzka – II rok Nauki Społeczne

Edyta Wróblewska –I mu Nauki Medyczne

Angelika Niemierska – II Prawo i Admnistracja

Anna Czeczot – I Medycyna Weterynaryjna

 

Mężczyzni:

Jan Surwiło- I Nauki Techniczne

Tomasz Strygun - III Matematyka i Informatyka

Piotr Mazurkiewicz - II Geodezja i Gospodarka Przestrzenna

Wojciech Ratyński  – III Medycyna Weterynaryjna

 

 

 
« poprzedni artykuł