Aktualności arrow Lekka atletyka arrow Lekkoatletyka: AZS UWM trzeci w Skórczu
Lekkoatletyka: AZS UWM trzeci w Skórczu
Image Lekkoatleci Klubu Sportowego AZS UWM rozpoczęli niezwykle udanie sezon przełajowy. 7 marca w Skórczu odbyły się Mistrzostwa woj. Pomorskiego w Biegu na Przełaj. Zawodnicy naszego Klubu w punktacji klubowej zajęli II miejsce.

Image Lekkoatleci Klubu Sportowego AZS UWM rozpoczęli niezwykle udanie sezon przełajowy. 7 marca w Skórczu odbyły się Mistrzostwa woj. Pomorskiego w Biegu na Przełaj. Zawodnicy naszego Klubu w punktacji klubowej zajęli II miejsce.

Indywidualnie najwyższe lokaty zajęli: Eliza Gawryluk była III na dyst. 3000m seniorek, IV miejsca zajęły Monika Harasim w kat. seniorek na dyst. 3000m oraz Ania Berka na 2000m w kat. juniorek mł. VI m zajęły Barcewicz Marta w biegu  seniorek na dyst. 3000m,  Klaudia Walter w biegu na dyst. 3000m Juniorek, Paulina Tapek na dyst. 2000m Juniorek mł. Dobry występ w Skórczu napawał optymizmem przed czekającym zawodników startem w Mistrzostwach Polski w Biegu na Przełaj w Olszynie.
    
14 marca odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegu na Przełaj w Olszynie Lubańskiej. Zawodniczki – studentki Naszej Uczelni okazały się najlepszymi zdobywając złoty medal w Biegu Drużynowym w składzie : Eliza Gawryluk, Monika Harasim, Marta Barcewicz oraz Angelika Przygódzka.

To jeszcze nie koniec występów przełajowych bo młodzicy i juniorzy młodsi mają Mistrzostwa Międzywojewódzkie w Biegu na Przełaj w Pasłęku. 4 kwietnia Juniorzy młodsi wystartują w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Biegach Przełajowych w Zamościu,


Sezon występów przełajowych zakończą nasi studenci którzy 19 kwietnia w Łodzi wystartują w Akademickich Mistrzostwach w Biegu na Przełaj w kat. otwartej i kat. Uniwersytetów. Nasze zawodniczki studentki Uniwersytetu będą bronić I miejsca zdobytego w roku ubiegłym w Katowicach, natomiast mężczyźni drugiego miejsca w klasyfikacji Uczelnianej.

 

 
« poprzedni artykuł