Aktualności arrow Sport Studencki arrow Tegoroczna edycja Turnieju "5" Piłkarskich za nami!
Tegoroczna edycja Turnieju "5" Piłkarskich za nami!
ImageW dniu 15 03.2009r. w hali sportowej UWM ul. Pana Tadeusza 4 zakończyła się kolejna edycja Ligi „5” Piłkarskich czyli najpopularniejszych rozgrywek sportowych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Od listopada 27 zespołów walczyło w kolejnych rundach rozgrywek o awans do decydującej fazy turnieju którą stawką był okazały puchar ufundowany przez Rektora UWM.

 

Jak zwykle w takich zmaganiach doszło do niespodzianek czyli porażek faworytów. Do czołowej czwórki nie zakwalifikowały trzecia i czwarta drużyna z poprzedniego roku, zespoły „Z Dziurą Go” po porażce z „PO Janicki” i „Kadry” która musiała uznać wyższość „Superszczepanów” po serii rzutów karnych. W pierwszym półfinale po niezwykle zaciętym meczu „Bukmacherzy” okazali się lepsi od „Remizianki”. O wyniku zdecydowała końcówka spotkania w której klasę pokazał Przemek Czerwiński zdobywając decydujące bramki dla swojej drużyny. W drugim spotkaniu półfinałowym „Superszczepany” mimo osłabienia brakiem swojego najlepszego strzelca Jarka Chełchowskiego w rzutach karnych pokonali drużynę „PO Janicki”.

W małym finale swoje walory strzeleckie potwierdzili Krzysztof Sosnowski i Piotrek Czarnecki Z „Remizianki” których gole zadecydowały o zwycięstwie z „PO Janicki”. Finał to popis gry i pewne zwycięstwo „Bukmacherów” w których znakomicie w obronie spisywał się Łukasz Michałowski, a w ataku szalał Przemek Czerwiński najlepszy strzelec turnieju. „Superszczepanom” nie udało się obronić tytułu z roku poprzedniego, ale już teraz zapowiadają walkę o najwyższe trofeum w następnej edycji Ligi 5 Piłkarskich.

Na uwagę zasługuje kolejne miejsce w czołówce turnieju „Kadry” drużyny złożonej z pracowników uczelni. Mimo wielu obowiązków znaleźli czas na sportową zabawę i skutecznie rywalizowali z drużynami studenckimi.
Honoru pracowników UWM bronili: prof. Arkadiusz Żukowski Dyrektor Instytutu Nauk Politycznych, dr Sławomir Przybyliński Prodziekan na wydziale Nauk Społecznych, mgr Grzegorz Dubielski Kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, mgr Maciej Hartliński asystent na wydziale Nauk Społecznych, mgr Marek Roguski Kierownik Klubu Sportowego AZS UWM, i Ariel Łachmański student II roku historii.

Wyniki  półfinałów:
BUKMACHERZY- REMIZIANKA 5:4
SUPERSZCZEPANY- P.O.I. JANICKI 1:1 (RZUTY KARNE 2:0)
Finał:
BUKMACHERZY- SUPERSZCZEPANY 6:0
Mecz o III miejsce:
REMIZIANKA- P.O.I. JANICKI 5:2
Składy najlepszych drużyn:
Bukmacherzy : Ostrowski Tomasz, Michałowski Łukasz, Czerwiński Przemysław, Nidzgorski Kamil, Gendek Piotr, Czaplicki Piotr, Łamejko Cezary, Kownacki Mateusz, Klisz Piotr.

Superszczepany:
Artur Szczepański, Kamil Królicki, Michał Szczepański, Łukasz Nowiczonek, Jarosław Malinowski, Łukasz Niestępski, Marcin Michalski, Wojciech Kaczorek, Jarosław Chełchowski.     

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »