Aktualności arrow Sport Studencki arrow Sport studencki: Zasłużone zwycięstwo
Sport studencki: Zasłużone zwycięstwo

ImageDrużyna Geodezji i Gospodarki Przestrzennej zwyciężyła w Międzywydziałowych Mistrzostwach UWM w Tenisie Stołowym, pokonując w finale zespół  Medycyny Weterynaryjnej. Trzecie miejsce zajął Wydział Nauk Technicznych.

 

Zorganizowany przez Studium Wychowania Fizycznego i Sportu i Klub Sportowy AZS UWM  turniej przyciągnął na start siedem zespołów składających się z dwóch mężczyzn i kobiety. Wśród nich zabrakło niestety ubiegłorocznego triumfatora – Wydziału Prawa i Administracji. Obrońcy tytułu nie było, jednak emocji nie brakowało.

Zawody rozegrano w dwóch turach. Rundę zasadniczą zdecydowanie wygrała ekipa Matematyki i Informatyki, która przegrała, a raczej – dała wygrać, tylko jeden mecz – z reprezentacją Nauk o Żywności. Matematycy wyprzedzili „Wetę” i WNT (lider Nauk Technicznych, wicemistrz województwa – Jan Surwiło ewidentnie nie miał swojego dnia). Jako ostatnia do fazy pucharowej zakwalifikowała się drużyna Geodezji i Gospodarki Przestrzennej.

Decydujące mecze miały miejsce 31. marca. W półfinałach zmierzyły się ze sobą Geodezja i Matematyka oraz Weterynaria i WNT. Oba mecze dostarczyły niezwykłych emocji, a efektowne bitwy stoczone między reprezentantami UWM Piotrem Mazurkiewiczem (WGiGP) i Tomaszem Strygunem (WMiI) oraz  Janem Surwiło (WNT) i Wojciechem Ratyńskim (WMW) nie tyle mogły, ile musiały się podobać. Do finału awansowały drużyny „Wety” i Geodezji. Oba zespoły solidarnie wygrały swoje mecze 3:2, do czego walnie przyczyniły się „drugie rakiety” obu ekip: Wojciech Mackun (WGiGP) i Anna Czeczot (WMW), którzy pokonali faworyzowanych przeciwników.

Finał był popisem Geodezji. Świetnie dysponowany tego dnia Piotr Mazurkiewicz pokonał Wojciecha Ratyńskiego 3:1, obrońca Wojciech Mackun zwyciężył w takim samym stosunku z Anną Czeczot, natomiast Kinga Błaszk nie sprostała Karolinie Toczyłowskiej. Geodezja pewnie zwyciężyła 3:1 i to ona stanęła na najwyższym stopniu podium.

Spotkanie o trzecie miejsce było dla obu ekip biorących w nim udział meczem pocieszenia. Tak WNT, jak i MiI liczyły w tym turnieju na więcej, więc mogły czuć się rozczarowane. Bardziej zmobilizowana podeszła do tego spotkania ekipa Nauk Technicznych i tym samym zrewanżowała się MiI za porażkę w pierwszej rundzie, zwyciężając 3:2 i zdobywając brąz.

Klasyfikacja:

I Geodezja i Gospodarka Przestrzenna:

Piotr Mazurkiewicz, Wojciech Mackun, Radosław Adasiewicz, Karolina Toczyłowska

II Medycyna Weterynaryjna:

Wojciech Ratyński, Anna Czeczot, Kinga Błaszk

III WNT:

Jan Surwiło, Roman Mierzejski, Daria Cichowska

 

Łukasz Wieliczko

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »