Aktualności arrow Badminton arrow Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w badmintonie
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w badmintonie

ImageW dniach od 24 do 26 kwietnia w Częstochowie miały miejsce Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w badmintonie. W imprezie wystartowali zawodnicy i zawodniczki reprezentujące barwy AZS UWM Olsztyn. Jak wypadli na mistrzowskiej imprezie? Zapraszamy do przeczytania relacji autorstwa Roberta Chorzewskiego (UWM FM).

W singlu mężczyzn trudny, trzysetowy pojedynek wygrał reprezentant AZS UWM Olsztyn, Arkadiusz Smoliński, jednak w następnym meczu nie sprostał lepiej dysponowanemu Brojowi. Ostatecznie przegrał 0 do 2. Po pierwszej udanej grze, inny z graczy AZS-u, Adrian Wasilewski, zakończył swoje zmagania na fazie ćwierćfinałowej. W 1/8 rozgrywek olsztyński zawodnik, po zażartym, składającym się z trzech setów, meczu musiał uznać wyższość Marka Wachniewskiego z LKS Technika Głubczyce. O sporym pechu mówić mogą Damian Gołębiewski(SLKS Tramp Orneta) oraz Łukasz Marciniak (MKB Lednik Miastko), którzy przegrali już w swoich pierwszych meczach. Mimo, że nie są zawodnikami AZS UWM, to jednak reprezentują Warmię i Mazury. Gołębiewski trafił tym gorzej, gdyż zawodnik, z którym się zmierzył, a więc Maciej Kowalik z SKB Suwałki, został triumfatorem turnieju w grze pojedynczej. Marciniak z kolei ,,padł z ręki" Wachniewskiego, który później zresztą został pogromcą wspominanego wyżej Adriana Wasilewskiego.

W grze pojedyńczej kobiet nie wzięły udziału nasze zawodniczki. Gra podwójna mężczyzn to z kolei zwycięstwo Macieja Kowalika i Kamila Raszkiewicza (AZS UWM Olsztyn). Już na początku rywalizacji odpadli Arkadiusz Smoliński i Adrian Wasilewski z Olsztyna, którzy nie poradzili sobie z parą Skrzek -Wachniewski (ci odpadli w półfinale). W kolejnych meczach zwycięski, olsztyńsko-suwalski debel nie dawał cienia szansy swoim rywalom, pewnie krocząc po złoty medal. W finałowej walce zmierzyli się z parą Broj - Czachor i pewnie wygrali 21:10 i 21:17. Może smucić jedynie fakt, że w 1 rundzie wyeliminowali zawodników naszego województwa, czyli duet Damian Gołębiewski - Hubert Matula, obaj z SLKS Ornety. Żeński debel to niezły występ Klaudii Rogalskiej z Olsztyna i Katarzyny Nideraus z Suwałk. Po dobrym, pierwszym meczu zawodniczki te zakończyły zmagania na półfinale. Tam pokonały je Marlena Flis i Mariola Grządzielska z zespołu SKB Piast Słupsk, 2 do 0. W innej parze wystąpiłą tez Magdalena Kępka z SLKS Tramp Ornety. Ona i jej partnerka, Marta Jeż z SKB Kolejarza Częstochowy, przegrały z tymi, które później rozprawiły się z Rogalską i Nideraus. Ostatecznie jednak te dwie ostatnie wywalczyły brązowy medal.

Szczęscia w losowaniu par w mikście nie miał nasz olsztyński duet Raszkiewicz-Rogalska. Zawodnicy AZS-u skapitulowali w pierwszym meczu, wysoko przegrywając w obu setach. Usprawiedliwieniem może byc fakt, że trafili na nie byle kogo. 21:9 i 21:13 to wynik słaby, lecz jeśli weźmiemy pod uwagę, że Paweł Drożdż i Marlena Flis (oboje z SKB Piast Słupsk), z którymi przegrali olsztynianie, zwyciężyli całe zaWody, to wygląda to już trochę lepiej. Hubert Matula i Małgorzata Gołebiowska bez gry przeszli do następnej fazy, ale potem ulegli zamościanom Typiak-Świst. Cieszy brąz Huberta Jaworskiego z suwalskiego klubu, który wraz z Karoliną Neską, przegrali dopiero z wcześniej wspomnianą druzyna z Zamościa.

Wraz z tym turniejem konczą etap młodzieżowca Klaudia Rogalska, Adrian Wasilewski, Arkadiusz Smoliński oraz Hubert Jaworski, przechodząc tym samym do najcięższych rozgrywek - seniorów. Jak komentuje sam trener olsztyńskiej kadry, Andrzej Klej, on i zawodnicy czują lekki niedosyt zwłaszcza występem Wasilewskiego i Smolińskiego w deblu męskim oraz Rogalskiej i Raszkiewicza w mikście. Teraz będzie już tylko ciężej. Miejmy nadzieję, że oni, tak jak i reszta naszej ekipy będzie sobie radzić w następnych ważnych i prestiżowych turniejach.

Robert Chorzewski (UWM FM)

 
« poprzedni artykuł