Aktualności arrow Sport Studencki arrow Sport studencki: Siatkarska uczta.
Sport studencki: Siatkarska uczta.

Image13.mają na sali w Kortowie odbyły się finały Międzywydziałowych Mistrzostw UWM w Siatkówce Mężczyzn. Najlepszy okazał się Wydział Geodezji i Gospodarki Przestrzennej, który w finale pokonał "szóstkę" Wydziału Nauk Technicznych. Brąz w tegorocznej edycji zdobyli siatkarze Wydziału Matematyki i Informatyki.

Na sali w Kortowie dawno nie było tak głośno. Kibice dopisali, atmosfera była naprawdę gorąca, w powietrzu pachniało rozpoczynającą się Kortowiadą.

O trzecie miejsce zagrały się ze sobą drużyny Matematyki i Informatyki i Nauk o Żywności. Mecz nie stał na zbyt wysokim poziomie, zawodnicy popularnych NOŻy nie potrafili nawiązać walki z przeciwnikami, mimo ogłuszającego dopingu ubranych w charakterystyczne żółte wydziałowe koszulki kibiców. Matematycy nie grali nic wielkiego, ale rozgrywający Grzegorz Pietkiewicz wprowadzał do ich poczynań duży spokój, czego zdecydowanie brakowało rywalom. WMiI zasłużenie zwyciężyło 3:0.

W finale zmierzyły się ze sobą Geodezja i Gospodarka Przestrzenna oraz Nauki Techniczne. Ten mecz stał na dużo wyższym poziomie. Pierwszy wyrównany set padł łupem Geodezji. Drużyna w której składzie występuje kilku reprezentantów UWM zaczęła co prawda niemrawo, zawodnicy popełniali sporo prostych błędów, widać było brak zrozumienia, jednak już od połowy seta zaczęli dominować i nie dali sobie odebrać zwycięstwa w tej partii.  Drugi set wyglądał bardziej jednostronnie. Geodezja kontrolowała grę, na nic zdawały się próby nie najlepiej tego dnia dysponowanego Piotra Wiśniewskiego, który nie otrzymywał dodatkowo odpowiedniego wsparcia od kolegów. W trzecim secie walka toczyła się do samego końca, WNT ambitnie goniło przeciwników i popularnym „Młotkom” udało się tę partię wygrać. Decydujący punkt padł autowym ataku kapitana Geodezji Grzegorza Krzana. Czwarty set okazał się jednak ostatnim. Podrażniona ambicja Geodetów dała o sobie znać. Siatkarze WGiGP zwyciężyli  w tym secie 25:17 i w całym meczu 3:1.

Ogólnie rzecz biorąc zawody były bardzo udane. Mecze dostarczyły wielu emocji, a o podgrzanie atmosfery zadbały występujące w przerwach cheerleaderki. Szkoda tylko, że niektórzy nie dostosowali się do poziomu zawodów, bo ciężko chwalić kibiców WNT za nieustanne obrażanie przeciwników i sędziego.

Turniej zorganizowało SWFiS we współpracy ze studentami Mariuszem Przyborowskim i Piotrem Kliszem.