Aktualności arrow Sport Studencki arrow Unihokej: "złoty" Wydział Prawa i Administracji!
Unihokej: "złoty" Wydział Prawa i Administracji!

ImageW dniach 11- 12 maja na boiskach ze sztucznej trawy przy siłowni nad Kortówką zostały rozegrane Międzywydziałowe Mistrzostwa UWM w unihokeju. W turnieju wzięło udział 6 zespołów. Mistrzostwa rozgrywane były systemem „każdy z każdym”.

W ostatniej chwili wycofała się z rozgrywek reprezentacja Medycyny Weterynaryjnej (Mistrz UWM z ubiegłego roku), a w jej miejsce z listy rezerwowej weszła reprezentacja Geodezji i Gospodarki Przestrzennej. Drużyna Geodezji i Gosp. Przestrzennej oraz ekipa Prawa i Administracji (większość zawodników obu zespołów należy do sekcji unihokeja) wygrywały mecz za meczem. Stanęły na przeciw siebie w ostatnim meczu Mistrzostw, który okazał się być finałowym. Zawodnicy WPiA rozpoczęli mecz okrzykiem bojowym „Tylko złoto!” i jak powiedzieli tak zrobili. Początek spotkania był bardzo wyrównany, przez dłuższy czas utrzymywał się remis 1:1, następną bramkę strzeliła Geodezja prowadząc 2:1, jednak Prawo i Administracja odrobiło straty i wysunęło się na prowadzenie. Geodezja chcąc jeszcze wygrać mecz zaczęła grać bardzo ofensywnie, jednak spotkała się z silną obroną i skutecznymi kontratakami przeciwników. Mecz wygrał zespół Prawa i Administracji wynikiem 9:4. To oni zostali najlepszą drużyną Mistrzostw wygrywając wszystkie mecze i strzelając najwięcej bramek.

Nagrody w postaci pucharów, medali i koszulek wręczył zwycięzcom kierownik Studium WF i Sportu mgr Grzegorz Dubielski. Mecze sędziował Arek Kamiński. Reprezentacja Wydziału Prawa i Administracji zagrała w składzie: Marcin Bagiński, Mateusz Bujała, Grzegorz Czaplicki, Dawid Daniluk, Damian Dębski, Adam Pieńkowski.

Klasyfikacja końcowa:

1. WPiA

2. WGiGP

3. WNS

4. WOŚiR

5. WNE

6. WBZ

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »