Aktualności arrow Sport Studencki arrow Mecz o trzecie miejsce był najlepszy
Mecz o trzecie miejsce był najlepszy

ImageZgodnie z akademicką tradycją po raz kolejny odbyły się Międzywydziałowe Mistrzostwa Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w piłce nożnej.  Przez prawie dwa miesiące reprezentacje poszczególnych wydziałów mierzyły swoje siły na kortowskich boiskach. 12 Maja bieżącego roku zostały rozegrane dwa półfinały , mecz o 3 miejsce oraz finał. Mistrzostwo zdobyła drużyna Nauk Technicznych, która w bardzo przekonującym stylu pokonała ekipę Geodezji  4 : 0.

Pomimo bardzo chłodnych wieczorów atmosfera turnieju była niezwykle gorąca. Co prawda wszyscy uczestnicy stawiali na pierwszym miejscu dobra zabawę, to jednak nie zabrakło prawdziwych emocji. Piłkarze nieraz tracili nerwy w różnych sytuacjach. Wówczas błyskawicznie reagował sędzia. Widać było ogromne zaangażowanie w swoja pracę piłkarzy.

Czasami wielkie imprezy piłkarskie charakteryzują się tym , iż sam finał wcale nie musi być zapamiętany jako ten najlepszy, najwspanialszy mecz imprezy. W przypadku naszych mistrzostw wystąpiła podobna sytuacja. Dla mnie poza jakąkolwiek konkurencją  było spotkanie o 3 miejsce pomiędzy zespołami Wydziału Humanistycznego, i Kształtowania Środowiska. To był ten typ spotkań , za które kochamy piłkę nożną : pełne walki oraz emocji od pierwszej do ostatniej minuty , z nieprzewidywalnym biegiem wydarzeń. W zasadzie od samego początku zdecydowanie lepsze wrażenie robili piłkarze Wydziału Humanistycznego i wydawało się, że tylko jedna drużyna może wygrać ten mecz. Ale w pierwszej połowie popularny  „Human” grał w piłkę, a bramki strzelała wyłącznie drużyna Nauk Technicznych. W drugiej połowie zdarzyło się coś niesamowitego. Ekipa „Humana” przystąpiła do frontalnego ataku strzelając 5 bramek. I w ten niebywały sposób zdobyła 3 miejsce w tegorocznych Międzywydziałowych Mistrzostwach UWM.

Jeżeli coś zapamiętam z tej imprezy , to na pewno będzie to spotkanie – a dokładniej niewiarygodne odrodzenie się „Humana” . Trzeba było widzieć jak jego piłkarze reagowali na niekorzystne dla nich werdykty sędziego, trzeba było widzieć ich determinację. Po raz kolejny zwyciężył ofensywny futbol. Gratulacje panowie !!!

Dobre słowo należy się również kibicom Geodezji. Byli najgłośniejsi i przygotowali najlepszą oprawę. A tak naprawdę brawa należą się każdemu, kto zechciał uczestniczyć w naszym święcie.