Aktualności arrow Badminton arrow Badminton: Następnym razem...
Badminton: Następnym razem...

ImageTe słowa pocieszenia mogą teraz do znudzenia powtarzać badmintoniści AZS UWM Olsztyn, którzy 24 maja o 17.30 w kortowskiej hali UWM-u rozpoczęli zmagania z UKS Kędzierzyn Koźle. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem Roberta Chorzewskiego, dziennikarza radia UWM FM.

Był to mecz skrajnośći. Niezwykle ciężkie spotkania jak np. wygrane starcie w singlu mężczyzn Niedźwiedzkiego (dwa razy 21 do 19) czy przegrany debel męski z udziałem Lecha Dryżałowskiego i Piotra Kowenickiego, przeplatały się z prostymi grami, dającymi łatwe punkty naszym reprezentantom. Przykładem może być konfrontacja kobiet w grze podwójnej, gdzie duet Rogalska - Jaworek nie pozostawił złudzeń parze przyjezdnych, wysoko wygrywając w obu setach, 21:9 w pierwszym i 21:8 w drugim secie. Niestety, cały mecz przegraliśmy 2 do 3, lecz gra toczyła się do ostatniego spotkania. Tam w mikście czoła olsztynianom, a więc Klaudii Rogalskiej i wspomnianemu wcześniej pięciokrotnemu mistrzowi Polski, Jackowi Niedźwiedzkiemu stawiła para Maślanka - Węgrzyn. W decydującej walce jedynie pierwszy set był wyrównany. Poźniej jednak nasi zawodnicy nie umieli znaleźc sposobu na dobrze dysponowanego Krzysztofa Maślankę. Nie zachwyciła też Magdalena Jaworek, która przegrała swoją grę pojedyńczą z pewnie wykorzystującą błędy rywalki Angeliką Węgrzyn do  17 i 21.

Wielka szkoda, że nie udało się zrealizować tego ambitnego planu przejścia do 1 ligi. Tak jak powiedział przed meczem trener AZS-u, Andrzej Klej: ,,kto wygra, ten przechodzi wyżej". Niestety, to Kędzierzyn Koźle został triumfatorem tej konfrontacji, a my możemy dalej powtarzać: ,,następnym razem".

Materiał przygotował dziennikarz radia UWM FM, Robert Chorzewski.

« poprzedni artykuł   następny artykuł »