Aktualności arrow Siatkówka młodzieżowa arrow Siatkówka: AZS UWM mistrzem Polski młodzików!
Siatkówka: AZS UWM mistrzem Polski młodzików!

ImageTurniej finałowy był podsumowaniem rozgrywek, w których zespół rozegrał w sumie 33 spotkania. Najpierw były to rozgrywki wojewódzkie, gdzie zajęliśmy I miejsce i awansowaliśmy do turnieju ćwierćfinałowego.

 

 

Turniej ten odbył się u nas w Olsztynie na hali Gimnazjum Nr 13 im. Huberta Wagnera w dniach 4-5.04.09.Pokonaliśmy tam wszystkie drużyny po 2:0 w setach ( Avia Świdnik , Stolarka Wołomin , Stoczek Białystok ).Trzy tygodnie później odbył się turniej półfinałowy w Nysie, gdzie pokonaliśmy po 2:0 zespoły z Rawy Mazowieckiej , AZS Nysa i Chemik Bydgoszcz. Uzyskaliśmy awans z pierwszego miejsca i trafiliśmy do grupy z Kasztelanem Międzyrzecz, Stolarką Wołomin oraz Piątką Turek.

Na początek graliśmy z gospodarzem i przegraliśmy 1:2 nie wytrzymując presji (pełna hala kibiców i ranga zawodów spętały zawodnikom nogi).Potem było 2:1 ze Stolarką ( 15 :13 w tiebreaku i gonienie wyniku ) i mecz decydujący o wyjściu do czołowej czwórki turnieju z Turkiem. Znowu 2:1 , 15:13 w tiebreaku choć przegrywaliśmy już 4:8.Wreszcie półfinał z Nysą i 2:1 , 17:15 w tiebreaku , w którym przegrywaliśmy 11:14.Finał z Metrem Warszawa był naszym najlepszym meczem w turnieju. Zagraliśmy świetne spotkanie, popełniliśmy bardzo mało błędów i wygraliśmy 2:0 zdobywając złoty medal.

 

Lista zawodników drużyny młodzików AZS UWM Olsztyn – Mistrzów Polski Młodzików Międzyrzec 15-17.05.2009

Karol Lefler (kapitan), Kamil Guzewicz, Kamil Hrynowiecki, Bartosz Bednarczyk, Jędrzej Ruszczyk, Marcin Lewicki, Michał Salski, Mateusz Kowalski, Damian Reszuta, Aleksander Kurpis, Kamil Abdolla, Maciej Kowalkowski, Wojciech Sarnowski, Artur Berggrϋn, Jacek Biernatowski

Trener:  Sergiusz Salski

 
« poprzedni artykuł