Aktualności arrow Sport Studencki arrow Na brązowo w Mistrzostwach Polski AZS
Na brązowo w Mistrzostwach Polski AZS

ImageW Hali Sportowej na Czyżynach w dniach 26.-27. sierpnia 2009 roku odbył się turniej Mistrzostw Polski klubów AZS w tenisie stołowym. Do Krakowa przyjechało ponad 100 zawodników i zawodniczek, w tym wielu znanych z rozgrywek Ekstraklasy.

Swoje reprezentacje wystawiły m.in. AZS Politechnika Rzeszowska wśród mężczyzn czy AZS Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie i AZS Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w rywalizacji pań. Największą gwiazdą Mistrzostw okazała się jednak niespełna 17-letnia pingpongistka AZS PWSIP z Łomży Chinka Ren Bingran, która do dwóch złotych medali zdobytych w grze pojedynczej zarówno w kategorii seniorek jak i juniorek dorzuciła kolejne dwa w grze podwójnej.

Reprezentanci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego ostatecznie zdobyli dwa brązowe medale. Aneta Olendzka studentka III roku Nauk Społecznych zdobyła brązowy medal  w turnieju indywidualnym przegrywając jedynie z Ren Bingram.

Drugi medal zdobył debel mężczyzn Jan Surwiło, Jacek Karcz studenci wydziału Nauk Technicznych.

Niewiele zabrakło do zdobycia medalu naszej żeńskiej parze deblowej Aneta Olendzka ,Edyta Wróblewska które w decydującej grze o awans do strefy medalowej po 5-setowej  walce uległy parze deblowej z Uniwersytetu Wrocławskiego.