Aktualności arrow AMP arrow Podsumowanie XXVI edycji Akademickich Mistrzostw Polski
Podsumowanie XXVI edycji Akademickich Mistrzostw Polski

W zakończonych ogólnopolskich zmaganiach sportowych studentów wszystkich uczelni Uniwersytet Warmińsko- Mazurski zajął doskonałe XII miejsce. W odrębnej klasyfikacji Uniwersytetów zajęliśmy miejsce V.       

 

W roku akademickim 2008/ 09 punktowanych było łącznie 36 dyscyplin kobiet i mężczyzn. Reprezentanci naszej uczelni wystartowali w 31 zdobywając w sumie 1594,5 punktów i zajmując ostatecznie XII miejsce. Do awansu do pierwszej dziesiątki zabrakło niewiele. Wyprzedziły nas o zaledwie 15 punktów Politechnika Łódzka i o 27 punktów Politechnika Wrocław. Klasyfikację wygrał Uniwersytet Warszawski. W tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski  sklasyfikowano aż 198 szkół wyższych. Równolegle prowadzono odrębną punktację typów uczelni. Wśród 19 uniwersytetów z dorobkiem 1100 punktów uplasowaliśmy się na V miejscu. 

Warto podkreślić, że w barwach wielu uczelni startują reprezentanci Polski oraz zawodnicy najwyższych klas rozgrywkowych, więc o medale jest bardzo trudno.

Na wysokie miejsce Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego złożyły się starty w wielu dyscyplinach sportu. Najważniejsze osiągnięcia to:

 - w klasyfikacji ogólnej: złoty medal w biegach przełajowych kobiet( Poznań),  brązowy medal Barka Sokołowskiego w judo( Warszawa), brązowy medal w jeździectwie w ujeżdżaniu kategoria profi ( Wrocław),

- w klasyfikacji Uniwersytetów: złote medale w biegach przełajowych kobiet (Poznań), w żeglarstwie (Giżycko), srebrne medale w tenisie stołowym kobiet(Kraków), w tenisie stołowym mężczyzn (Kraków), biegach przełajowych mężczyzn (Poznań), brązowe medale w piłce ręcznej mężczyzn (Radom), futsalu  (Kraków), siatkówce plażowej (Gdańsk), badmintonie ( Kraków), szachach (Wrocław).

Dobre starty naszych reprezentacji to efekt zaangażowania i pracy trenerów ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu i Klubu Sportowego AZS UWM.

          Start około 220 sportowców naszego uniwersytetu w Mistrzostwach Polski Szkół Wyższych  na etapie miasta, strefy obejmującej województwa : podlaskie, mazowieckie, łódzkie oraz warmińsko- mazurskie oraz w finałach ogólnopolskich był możliwy dzięki zabezpieczeniu finansowemu władz uczelni.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »