Aktualności arrow Taekwondo arrow Taekwondo: El. do MP Juniorów 2010 - I runda
Taekwondo: El. do MP Juniorów 2010 - I runda

ImageW sobotę 17-10-2009 w hali sportowej Urania w Olsztynie odbyła się pierwsza runda eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Polski Juniorów w taekwondo olimpijskim. W imprezie wzięło udział około 200 zawodników z całej Polski w tym zawodnicy z ośmiu klubów województwa Warmińsko – Mazurskiego. Nasz klub reprezentowali: Kamila Kryger (-63kg), Aleksandra Michałecka (-59kg), Ewelina Walkiewicz (-49kg), Paulina Walkiewicz (-52kg), Jacek Dąbrowski (-51kg), Igor Kryszkiewicz (+78kg), Marek Szafałowicz (-63kg).

 

Aby wystartować w Mistrzostwach Polski Juniorów 2010 zawodnicy musieli zdobyć pozycje medalowe. KS AZS-UWM Olsztyn zdobył po I rundzie aż 5 kwalifikacji (najwięcej z kubów naszego województwa) dzięki Kamili Kryger, która zdobyła 1 miejsce, Aleksandrze Michałeckiej – 3 miejsce, Ewelinie Walkiewicz – 1 miejsce, Igorowi Kryszkiewiczowi – 1 miejsce  (Igor nie dał swoim przeciwnikom żadnych szans wygrywając wszystkie walki przed czasem ) i Markowi Szafałowiczowi – 3 miejsce.

Trener Justyna Niedziałek „jesteśmy bardzo zadowoleni, wszyscy walczyli na bardzo wysokim poziomie sportowym ...” a trener Tomek Kobrzyński poszedł jeszcze dalej „.. życzyłbym sobie aby wszyscy nasi zawodnicy pokazywali się na zawodach z tak dobrej strony jak nasi juniorzy na tej imprezie. Nie chodzi mi tu tylko o tych co zdobyli kwalifikacje ale  o wszystkich, którzy startowali” i tu dał przykład Jacka Dąbrowskiego mówiąc „ Jacek trafił w pierwszej walce na   Patrika Chrapkowskiego (Start Olsztyn – 1 miejsce) i po bardzo ładnej, wyrównanej walce musiał uznać Jego wyższość....,ale to tylko kwestia czasu,ciężkich treningów i będzie lepszy”

Zawodnikom i trenerom życzymy kolejnych sukcesów

                                                               Rada sekcji

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »