Aktualności arrow Badminton arrow Badminton: Zwycięstwo AZS UWM
Badminton: Zwycięstwo AZS UWM

ImageW 4 kolejce 2 ligi zespół AZS UWM Olsztyn zmierzył się z drużyną  BKS Kolejarza Częstochowy. Niedzielny wieczór w kortowskiej  hali UWM był szczęśliwy dla badmintonistów z Olsztyna, gdyż cały mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3 do 2.

 

 

Wszystkie spotkania były naprawdę zacięte. Nie brakowało gry ,,punkt za punkt" i niejednokrotnie losy pojedynku decydowały się w ostatniej wymianie. Co więcej, to dopiero ostatnia gra, a więć mikst, zadecydowała o ostatecznym rozstrzygnięciu. Zaczęło się jednak od wygranej w singla Arkadiusza Wasilewskiego, który w 2-setowej walce ograł słabiej dysponowanego Macieja Ociepę do 16 i 14. Trenerzy obydwu drużyn zgodnie przyznają, że kluczem do zwycięstwa olsztynian było właśnie zwycięstwo Wasilewskiego. W starciu pań, zawodniczka AZS-u, Aneta Walentukanis musiała jednak uznać wyższość Kingi Rudolf, przegrywając dość gładko do 14 i 19. Gra podwójna mężczyzn to świetny występ Lecha Dryżałowskiego i Kamila Raszkiewicza, którzy, mimo że zaczęli trochę niemrawo, to jednak rozkręcali się z akcji na akcję i ostatecznie nie dali cienia szansy rywalom, wygrywając do 16 i 13. Z kolei w deblu kobiet nienajlepiej spisywały się Magdalena Jaworek i Klaudia Rogalska, które dobrą postawę zaprezentowały tylko w 1 secie.

Dwa kolejne należały już do zawodniczek z Częstochowy i para Rudolf-Stelmaszczyk po wygranej w 3 setach dopisała jeden punkt do ogólnego bilansu spotkań. O wszystkim zadecydowała gra mieszana. Można śmiało powiedzieć, że ta walka, a zwłaszcza pierwszy set, cechowała się największą dramaturgią. Przy stanie 20 do 18 dla częstochowian, duet Piotr Kowenicki i Aneta Walentukanis nie dał za wygraną, by po ciężkim boju ostatecznie zwyciężyć 25 do 23. 2 set to już konsekwencja 1 części gry. Zawodnicy BKS Kolejarza Częstochowy rozbici i zdekoncentrowani ugrali tylko 6 punktów, przegrywając tym samym całe spotkanie o do 2.

Zobaczymy, czy sprawdzą się zapowiedzi Tadeusza Brzozowskiego o zupełnie inaczej wyglądającym spotkaniu rewanżowym obu ekip, gdzie tym razem to zawodnicy z Częstochowy będą gospodarzami. My jednak cieszymy się ze zwycięstwa AZS-u i czekamy na kolejne zwycięstwa akademików, którzy z dorobkiem 4 wygranych spotkań zajmują 1 miejsce w tabeli.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »