Aktualności arrow Taekwondo arrow Taekwondo: Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Sierpc 2009
Taekwondo: Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Sierpc 2009

Image25-10-2009r. w Sierpcu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w taekwondo olimpijskim. W imprezie wzięło udział około 80-ciu zawodników z 11 klubów województw Warmińsko - Mazurskiego i Mazowieckiego.

Zawodnicy (11-sto i 12-sto latkowie) byli podzieleni na 10 kategorii wagowych od N1 do N10. Nasz klub reprezentowali Michał Mydło (N2), Mateusz Wieczorek (N3), Łukasz Malinowski (N9), Filip Nowak (N9). Michał Mydło zdobył złoto a Mateusz Wieczorek brąz w swoich kategoriach wagowych.

Zawodnicy konkurowali w czterech konkurencjach. Dwie z nich to konkurencje techniczno – sprawnościowe  taekwondo, kolejne  to poomse i walki. Wszyscy nasi zawodnicy dobrze spisali się w trzech pierwszych konkurencjach. Filip i Łukasz mogą mówić o prawdziwym pechu. Nie dość, że wylosowali tą samą kategorię wagową to trafili w pierwszych walkach, jeden na mistrza a drugi na wicemistrza w tej kategorii.

Według trenera Tomka Kobrzyńskiego w tym wieku ważniejsza jest sprawność techniczna i opanowanie technik taekwondo niż bezpośrednie sprawdzenie się w walkach, co dobrze wróży na przyszłość naszym młodym zawodnikom.

Rada sekcji

Image

Image

Image 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »