Aktualności arrow Futbol amerykański arrow Puchar Rektora dla Remizianki
Puchar Rektora dla Remizianki

Zwycięstwem Remizianki 2 zakończył się finał  Inauguracyjnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Rektora UWM rozegrany 28. listopada w Kortowie. Uznawana za faworyta rozgrywek drużyna w bratobójczym finale pokonała 4:3 Remiziankę 1.

„Gramy jak nigdy, przegrywamy jak zawsze” – tak pokrótce można scharakteryzować coroczne poczynania Remizianki II (dotychczas znanej pod nazwą Andarex) na piłkarskich turniejach organizowanych przez UWM. Tym razem miało być inaczej. I było.

Po zwyciężeniu w półfinale drużyny Bambo, przyszedł czas na Remiziankę 1, która po zaciętym spotkaniu, mimo bardzo dobrej dyspozycji duetu napastników Sosnowski-Czarnecki,  dopiero w rzutach karnych pokonała solidnie grającą ekipę o dźwięcznej nazwie Turbodymoman zawstydzi wszystkich.

W finale nie zabrakło niczego. Była walka (bratobójcza; piłkarze obu Remizianek tworzą wspólnie drugą reprezentację AZS), były emocje (także te negatywne, za sprawą notorycznych sprzeczek braci Czarneckich z Remizianki 1), wreszcie – były gole. Wynik otworzył Brzozowski z Remizianki 2, pod koniec pierwszej połowy wyrównał Pełtak. Rezultat mógł jeszcze ulec zmianie przed przerwą, w polu karnym Remizianki 2 zagotowało się po błędzie Brzozowskiego, jednak strzelec pierwszego gola w meczu zrehabilitował się wybijając piłkę z linii bramkowej. Druga połowa rozpoczęła się dobrze dla Remizianki 2. Po świetnej zespołowej akcji w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Skalski i strzałem w długi posłał piłkę do siatki. Chwilę później Piotr Kurt w niemal identyczny sposób pokonał golkipera przeciwników. Na 4:1, wykorzystując błąd przeciwnika, podwyższył Grzanowicz. Nadzieję na korzystny rezultat rozbudził w sercach kibiców Remizianki 1 Czarnecki, ładnym płaskim strzałem z dystansu ze słabszej prawej nogi lokując piłkę w siatce, ale na niewiele się to zdało. Ostatnim, na co stać było tego wieczora Remiziankę 1 była dość szczęśliwa kontaktowa bramka Pełtaka (strzał „z czuba” po rykoszecie przetoczył się pomiędzy nogami bramkarza). Remizianka 2 wygrała 4:3.

W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się ze sobą Bambo i Turbodymoman zawstydzi wszystkich. Zwyciężyła pierwsza drużyna pokonując przeciwników w iście hokejowym rezultacie 8:4.

Imprezę zorganizowało Studium Wychowania Fizycznego i Sportu i Klub Sportowy AZS UWM.