Aktualności arrow Futbol amerykański arrow Zmagania wykładowców
Zmagania wykładowców

Image3. listopada na sali w Kortowie zakończył się I Turniej Halowej Piłki Nożnej dla Pracowników UWM, zorganizowany wspólnie przez Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz AZS. Triumfował Wydział Nauk Społecznych.

Dużo zabawy, humoru, ale też jeszcze więcej emocji i walki – tak w skrócie wyglądały te rozgrywki. W zawodach wzięło udział sześć wydziałów, a za faworyta uznawano w kuluarach Wydział Matematyki i Informatyki, który triumfował w podobnym turnieju  z okazji  X-lecia Uniwersytetu, rozgrywanym na sztucznej nawierzchni. Boisko jednak zweryfikowało te prognozy, Matematycy niespodziewanie przegrali z Wydziałem Ochrony Środowiska i Rybactwa 1:5. W drugim półfinale Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa uległ 2:4 WNS.

„Nastawienie mamy bojowe, rywale są od nas młodsi i szybsi, ale doświadczenie i spryt stoją po naszej stronie” – zapewniał przed meczem finałowym kapitan zespołu WNS a zarazem dziekan wydziału - prof. dr hab. Andrzej Olubiński. I były to prorocze słowa. Jego zespół prezentował futbol bardziej dojrzały, spokojnie rozgrywając piłkę w ataku pozycyjnym, a zawodnikami zasługującymi na największą pochwałę w pierwszej fazie meczu byli niewątpliwie organizujący całą grę ofensywną Hartliński i odpowiadający za defensywę Przybyliński (na co dzień prodziekan wydziału i …piłkarz Stomilowców OKS II Olsztyn). Mimo optycznej przewagi WNS, w pierwszej części spotkania padła tylko jedna bramka. Gola strzelił Hartliński, grający - jak na najlepszego zawodnika zespołu przystało - z numerem 10 na plecach, pokonując bramkarza precyzyjnym strzałem w długi róg.

Po bramce mecz się wyrównał. WOŚiR, dotąd koncentrujący się jedynie na defensywie, próbował swego szczęścia w licznych kontratakach. Po jednej z takich akcji i  zamieszaniu w polu karnym padła wyrównująca bramka i jak się okazało był to ostatni gol z akcji w tym meczu, choć trzeba powiedzieć, że gdyby tylko zawodnicy występujący tego dnia w niebieskich barwach zachowali trochę więcej zimnej krwi w polu karnym rywali, co najmniej dwie z ich licznych kontr mogły zakończyć się powodzeniem. Tak się jednak nie stało i mimo wielkiego poświęcenia Rybaków (czego dowodem może być skręcona kostka jednego z zawodników), o zwycięstwie miały zadecydować rzuty karne.

Po krótkiej naradzie Nauki Społeczne zdecydowały się zmienić bramkarza i między słupkami stanął prof. Arkadiusz Żukowski. I to posunięcie okazało się strzałem w dziesiątkę – profesor został bohaterem spotkania: nie dość, że obronił jeden rzut karny, to jeszcze strzelając ostatnią „jedenastkę” zapewnił swojej drużynie upragnione zwycięstwo.

W meczu o trzecie miejsce Kształtowanie Środowiska i Rolnictwa po zaciętym meczu, również dopiero w rzutach karnych, pokonało Matematykę i Informatykę.

Zwycięzcy otrzymali puchar i nagrody ufundowane przez organizatorów:  Studium Wychowania Fizycznego i Sportu i Klub Sportowy  AZS UWM . Kolejna edycja za rok.

 

Składy najlepszych drużyn:

 

1.Wydział Nauk Społecznych: prof. zw. dr hab. Andrzej Olubiński - dziekan Wydziału Nauk Społecznych; prof. zw. dr hab. Arkadiusz Żukowski - dyrektor Instytutu Nauk Politycznych; dr Sławomir Przybyliński - prodziekan; dr Tomasz Bojarowicz; dr Wojciech Kotowicz; dr Cezary Kurkowski; mgr Mariusz Kwas, mgr Maciej Hartliński.

 

2.Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa: prof. dr hab. Janusz Gołaszewski, dr inż. Bogdan Dubis, dr inż. Stanisław Bielski, dr inż. Tomasz Winnicki, mgr inż. Krystian Bepirszcz , mgr inż. Łukasz Kijewski, mgr inż. Marcin Jarocki, mgr inż. Karol Wysocki

 

3. Wydział Ochrony Środowiska i Rybactwa: Łukasz Chomański, Jan Glogowski, Piotr Hliwa, Sławomir Kasiński, Jarosław Król, Krzysztof Kupren, Konrad Ocalewicz, Marek Rynkiewicz

 

Łukasz Wieliczko

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »