Aktualności arrow AMP arrow Awans do finałów Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym
Awans do finałów Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym
ImageW dniach 17-18.12. 2009 roku Warszawie 18 drużyn w kategorii kobiet i 20 drużyn męskich rywalizowały o cztery miejsca premiowane udziałem w finałach Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym. Doskonale zaprezentowały się drużyny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Drużyna kobiet zdecydowanie zajęła I miejsce, natomiast drużyna męska została sklasyfikowana na III miejscu.Obydwie nasze reprezentacje awansowały do turnieju finałowego w Cieszynie gdzie wystąpi szesnaście najlepszych uczelni  z kraju.

 

Nasze dziewczęta po pokonaniu w eliminacjach grupowych Politechniki Białystok, SGGH Warszawa i Uniwersytetu Łódzkiego i AWF Warszawa po 3:0 w meczu o awans do finału pokonały  ALK Warszawa 3:1. W finale przeciwnikiem UWM był Uniwersytet Warszawski, zdobywca brązowego medalu AMP  z poprzedniego roku. Mecz był zacięty, ale decydujący punkty zdobywały nasze zawodniczki dzięki czemu zwyciężyły przeciwniczki 3:1.

Turniej był popisem Moniki Pietkiewicz, która została najlepszą zawodniczką imprezy, wygrywając wszystkie swoje gry. Równie dobrze prezentowały się Aneta Olendzka i Ada Kondracka przyczyniając się zwycięstw naszej drużyny.

       

Bardzo dobrze  zaprezentowała się także drużyna mężczyzn . W eliminacjach pokonali kolejno WAT Warszawa, SGGW Warszawa i PWSiP Łomża po 3:0. W walce awans do czołowej czwórki premiujący awansem do finałów AMP nasi chłopcy stoczyli zacięty mecz ze srebrnym medalistą finałów z poprzedniego roku Politechniką Warszawa. Decydujący punkt dla naszej drużyny zdobył znakomicie dysponowany Maciek Pietkiewicz. Równie zacięty mecz nasi zawodnicy stoczyli o awans do finału. Przy stanie 2:2 w meczu Tomek Strygun po pięciosetowej walce musiał uznać wyższość przeciwnika i ostatecznie nasi zawodnicy przegrali 3:2. W meczu o III miejsce UWM bardzo szybko pokonał SWSPiZ Łodź 3:0.

Tenisistkom i tenisistom gratulujemy znakomitej postawy i liczymy na dobre występy w finałach. Trenerem drużyn kobiet i mężczyzn jest mgr Marek Roguski ze Studium Wychowania Fizycznego

i Sportu.

 

Image 

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski reprezentowali:

 

Drużyna kobiet:

Monika Pietkiewicz – i rok wydział Humanistyczny

Aneta Olendzka – III rok wydział Nauk Społecznych

Adrianna Kondracka – I rok wydział Nauk Społecznych

Edyta Wróblewska – I rok msu wydział Nauk Medycznych

Angelika Niemierska – III rok wydział Prawa i Administracji

 

Drużyna mężczyzn:

Maciej Pietkiewicz – I rok msu wydział Humanistyczny

Jan Surwiło – II rok wydział Nauk Technicznych

Jacek Karcz – I rok wydział Prawa i Administracji

Tomasz Strygun- III rok wydział Matematyki  i Informatyki

Piotr Mazurkiewicz- III rok wydział Geodezji i Gospodarki Przestrzennej

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »