Aktualności arrow Futbol amerykański arrow Puchar Marszałka Województwa dla AZS UWM
Puchar Marszałka Województwa dla AZS UWM

ImageImageKlub Sportowy AZS Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego został nagrodzony podczas gali Mistrzów organizowanego przez  Urząd Marszałkowski województwa  Warmińsko-Mazurskiego. AZS UWM  okazał się najlepszy  w województwie w 2009 roku w  klasyfikacji sportu młodzieżowego. Okazały puchar z rąk Marszałka województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacka Protasa odebrał w imieniu władz Klubu Wiceprezes -  Grzegorz Dubielski.

Do udziału w gali zaproszeni zostali również nasi sportowcy,  złoci medaliści Mistrzostw Polski w kategorii juniorów i młodzieżowców. Nagrodzeni przez Marszałka Województwa  statuetkami za wybitne osiągnięcia sportowe zostali: Kamil Raszkiewicz, Angelika Przygódzka,  Agnieszka Benedict, Michał Wielgosz, Karol Wielgosz, Konrad Jastrzębowski, Karolina Markiewicz, Beata Przewłocka, Igor Kryszkiewicz, Piotr Hatowski. Część z nich to już studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Trenerami  naszych złotych medalistów którzy również uczestniczyli w tej uroczystości byli: Dariusz Nowicki, Tomasz Kobrzyński , Zbigniew Ludwichowski i Andrzej Klej.

Oprócz złotych medalistów uznanie władz województwa zdobyli również zdobywcy srebrnych i brązowych medali w kategoriach młodzieżowych. Nasi liczni medaliści zostali wyróżnieni na uroczystości zorganizowanej w Muzeum Sportu. Klub Sportowy AZS UWM należy do czołówki krajowej w kategorii szkolenia dzieci i młodzieży.  W sklasyfikowanych 3046  klubów AZS UWM zajął bardzo wysokie 22 miejsce  w  Polsce. Na tak wysokie miejsce złożyły się znakomite występy naszych młodych sportowców w taekwondo olimpijskim, lekkiej atletyce, piłce siatkowej chłopców, badmintonie i żeglarstwie.

Podziękowania za tak wysokie wyniki sportowe należą się również licznej grupie trenerów pracujących w grupami młodzieżowymi . Sukcesów nie byłoby bez odpowiedniego wsparcia finansowego. Dzięki  władzom Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiemu, Urzędowi Miasta Olsztyn, Urzędowi Marszałkowskiemu  i sponsorom naszej młodzieży możemy być spokojni o przyszłość sportu akademickiego.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »