Piłka ręczna: raz na wozie, raz pod wozem
ImageImageW miniony weekend szczypiorniści AZS UWM rozegrali dwa spotkania w II lidze mężczyzn. Rywalami były drużyny z Pomorza Zachodniego – Pogoń Handball Szczecin (wicelider rozgrywek) oraz Gwardia Koszalin (5. miejsce). Podopieczni trenera Karola Adamowicza w sobotę musieli uznać wyższość spadkowiczów z I ligi (24:28), natomiast w niedzielne południe pokonali wyżej notowaną Gwardię 32:30. 

Oba spotkania były bardzo wyrównane. W grze akademików widoczny jest progres. Zawodnicy ze stolicy Warmii i Mazur w obu spotkaniach popełnili mniej błędów i nieustępliwie walczyli o korzystny wynik. Szczególnie w niedzielę z dobrej strony zaprezentowała się defensywa AZS UWM – odnotowując pokaźną liczbę bloków i przechwytów. Z dobrej strony pokazali się również rozgrywający: Adrian Wojciechowski (12. bramek w sobotę) oraz Marek Rozporski (10. bramek w niedzielę).

Teraz przed piłkarzami ręcznymi AZS UWM przerwa w rozgrywkach, w czasie której trener Adamowicz zaplanował m.in. sparing z I – ligowym Jurandem Ciechanów.   

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »