Aktualności arrow AMP arrow UWM Akademickim Wicemistrzem Polski w tenisie stołowym kobiet
UWM Akademickim Wicemistrzem Polski w tenisie stołowym kobiet

ImageZnakomicie zaprezentowały się drużyny  Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w tenisie stołowym kobiet i mężczyzn  w rozegranych w dniach 27-30.01. 2010 roku w Cieszynie finałach Akademickich Mistrzostw Polski.  Nasze dziewczęta dzięki znakomitej postawie zostały Akademickimi Wicemistrzyniami Polski, natomiast w klasyfikacji Uniwersytetów nasz zespół  zdobył złoty medal. Równie dobrze zagrali na turnieju nasi chłopcy zdobywając w klasyfikacji  ogólnej IV miejsce, a w klasyfikacji  Uniwersytetów I miejsce.

Początek turnieju był dla naszej drużyn kobiet nerwowy. W meczach grupowych dziewczyny po wyrównanych meczach pokonały Uniwersytet Pedagogiczny Kraków 3:1, Uniwersytet Gdański 3:2. Kolejne mecze to już pewne zwycięstwa nad drużynami z Wrocławia: AWF i Uniwersytetem i oraz Akademią Leona Koźmińskiego Warszawa po 3:0. W finale nie mogła niestety wystąpić nasza najlepsza zawodniczka Monika Pietkiewicz i niestety ulegliśmy Akademii Jana Długosza Częstochowa. Ciekawostką jest fakt że w drużynie Częstochowskiej grała zawodniczka z Chin występująca w rozgrywkach ekstraklasy.  Mężczyźni turniej rozpoczęli od zwycięstw nad AWF Wrocław i Uniwersytetem Pedagogicznym Kraków 3:1 oraz Politechniką Gdańsk 3:0. Kluczem do awansu  do półfinałów był mecz z Akademią Jana Długosza Częstochowa. Przy stanie 2:2 w meczu po zaciętej  walce decydujący punkt dla naszej drużyny zdobył Jan Surwiło. W meczu w meczu o finał lepsza od naszej drużyny okazała się Akademia Leona Koźmińskiego z Warszawy.  Pechowy miał przebieg meczu o III miejsce. Nasi chłopcy prowadzili już 2:1 i mieli piłki meczowe, ale niestety ulegli Wyższej Szkole Bankowej z Torunia 3:2.

 

Tenisistki stołowe dzięki zajęciu II miejsca równocześnie zakwalifikowały się do udziału w Akademickich Mistrzostw Europy i będą  reprezentowały Polskę na turnieju który odbędzie się w dniach 22-28 06 2010 roku w Kazaniu

 

Kolejność turnieju kobiet:

 

   1. Akademia Jana Długosza Częstochowa

   2. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

   3. Uniwersytet Warszawski

   4. Akademia Leona Koźmińskiego Warszawa

 

Kolejność turnieju mężczyzn

 

   1. Uniwersytet Rzeszowski

   2. Akademia Leona Koźmińskiego Warszawa

   3. Wyższa Szkoła Bankowa Toruń

   4. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

 

Trenerem drużyn kobiet i mężczyzn jest mgr Marek Roguski ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu.

 

Image 

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski reprezentowali:

 

Drużyna kobiet:

 

Monika Pietkiewicz – i rok wydział  Humanistyczny

Aneta Olendzka – III rok wydział  Nauk Społecznych

Adrianna Kondracka – I rok wydział  Nauk Społecznych

Edyta Wróblewska – I rok msu wydział Nauk Medycznych

 

Drużyna mężczyzn:

 

Maciej Pietkiewicz – I rok msu wydział Humanistyczny

Jan Surwiło – II rok wydział  Nauk Technicznych

Jacek Karcz – I rok wydział  Prawa i Administracji

Tomasz Strygun- III rok wydział  Matematyki  i Informatyki

Piotr Mazurkiewicz- III rok wydział  Geodezji i Gospodarki Przestrzennej

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »