Aktualności arrow Taekwondo arrow Sukcesy olsztyniaków w Trelleborgu.
Sukcesy olsztyniaków w Trelleborgu.

ImageOlsztyńscy zawodnicy taekwondo olimpijskiego rozpoczęli zimowy sezon startowy od udziału w jednym z najsilniej obsadzonych turniejów europejskich – Trelleborg Open w Szwecji , zawodów klasy „A” w rankingu Europejskiej Unii Taekwondo. I pokazali się w tych zawodach od bardzo dobrej strony.

Igor Kryszkiewcz w rywalizacji juniorów w wadze ciężkiej wywalczył 1 miejsce, w ćwierćfinale wygrywając przez nokaut z Andersem Puugardem z Danii a następnie w finale ponownie przed czasem z Tobiasem Jacobsenem ze Szwecji.

W rywalizacji seniorów w kategorii wagowej -80 kg Kamil Chwesiuk zdobył brązowy medal, przegrywając w ćwierćfinale z późniejszym zwycięzcą swej kategorii, Alberto Celestrinim  z Niemiec.

Na piątych miejscach sklasyfikowani zostali:

Karol Wielgosz, debiutujący w rywalizacji seniorów w wadze -74 kg, który w walce o strefę medalową uległ późniejszemu zwycięzcy wagi, Seanowi Joyce z Irlandii oraz Beata Przewłocka, którą na drodze do medalu wagi 53 kg. wyeliminowała Niemka, Melanie Hartung.

W zawodach tych swoisty debiut zaliczył również Maciej Ruta, który wystąpił w roli asystenta trenera drużyny akademików, wspierając Dariusza Nowickiego.

Dariusz Nowicki: „ Jestem zadowolony ze stylu w jakim walczyli nasi reprezentanci. To pierwsze zawody międzynarodowe po dłuższej przerwie, więc i forma jeszcze nie najwyższa. Wyjątek stanowi tylko Igor Kryszkiewicz, który przygotowuje się intensywnie do Mistrzostw Świata juniorów oraz do kwalifikacji do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w Meksyku już na początku marca. Trenowaliśmy ciężko, nawet dwa lub trzy razy dziennie, najpierw w Olsztynie a potem na zgrupowaniu w Jastrzębiej Górze. W prowadzenie treningów w styczniu włączył się aktywnie Maciek Ruta, który po powrocie z grudniowego wyjazdu na zgrupowanie w Korei Południowej aktywnie przekazywał zdobytą tam wiedzę o taekwondo sportowym. Po długotrwałych zgrupowaniach Kadry Olimpijskiej w ubiegłym roku jego obecność w trakcie treningów w tym roku fajnie wpływa na atmosferę w sekcji.”

Turniej klasy A w Trelleborgu rozpoczął cykl startów kwalifikacyjnych do Mistrzostw Europy Seniorów, które odbędą się w połowie maja w Sankt Petersburgu

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »