Piłka ręczna: AZS UWM zagra w Bartoszycach

ImageW najbliższą sobotę (6. marca) rozegrany zostanie Turniej piłki ręcznej z okazji 65. rocznicy wyzwolenia Bartoszyc. W hali Zespołu Szkół Nr 1 przy ul. Limanowskiego rywalizowało będzie sześć zespołów: Bartoszyce, Warszawa, Suwałki, Gołdap, Olecko oraz AZS UWM Olsztyn. - Sobotnie granie będzie doskonałym przetarciem przed najważniejszymi spotkaniami rundy rewanżowej - mówi Sebastian Witczak, kierownik drużyny. 

 

Do odległych o 70 km Bartoszyc akademicy nie pojadą jednak w najmocniejszym składzie. - W Olsztynie zostaną zawodnicy, którzy w ostatnich spotkaniach występowali niemal w pełnym wymiarze czasowy. Sobotnie mecze będą zatem dobrą okazją dla zawodników, którzy z różnych powodów nie spędzili w tym sezonie wielu minut na ligowych parkietach - mówi trener Karol Adamowicz

W sobotę szczypiorniści AZS UWM rozegrają 5. spotkań. Będzie to doskonała okazja do przećwiczenia niektórych założeń taktycznych oraz dodatkowego treningu w meczowych warunkach, przed arcyważnymi spotkaniami rundy rewanżowej w rozgrywkach II ligi. Podopieczni trenera Karola Adamowicza mają szansę poprawić obecną lokatę w tabeli i ukończyć trzeci sezon na najwyższej w historii klubu pozycji. Aby myśleć jednak o zajęciu ostatecznie 5. miejsca - olsztynianie muszą zwycięsko wyjść z wyjazdowych pojedynków m.in. z Politechniką Gdańską oraz MKS Grudziądz. To właśnie z tą drugą drużyna akademicy zmierzą się już w następny weekend (13. marca).


Program Turnieju:
10:00 Uroczyste Otwarcie Turnieju
10:15 Rozpoczęcie rozgrywek
ok. 16:00 zakończenie i uroczyste nagrodzenie zwycięzców.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »