Dwa zwycięstwa i porażka w Bartoszycach

ImageSzczypiorniści AZS UWM Olsztyn zajęli drugie miejsce w bartoszyckim turnieju piłki ręcznej z okazji 65. rocznicy wyzwolenia miasta, który rozegrany został w sobotę (6. marca). Akademicy w finale imprezy ulegli gospodarzom – Stowarzyszeniu Miłośników Szczypiorniaka 13:23(7:11). Najlepszym zawodnikiem drużyny ze stolicy Warmii i Mazur wybrano rozgrywającego – Adriana Wojciechowskiego

Olsztynianie w spotkaniach grupowych bez większych problemów uporali się z siódemkami z Olecka oraz Suwał wygrywając odpowiednio 26:20 oraz 22:16. W trzecim, decydującym spotkaniu ulegli niestety faworyzowanym gospodarzom.

Turniej potraktowany został jako dodatkowy trening przed ważnymi spotkaniami drugiej rundy. – Do Bartoszyc zabrałem w zdecydowanej większości zawodników, którzy albo grają mało albo w ogóle nie mają okazji, aby wystąpić w drugoligowych rozgrywkach – mówił trener akademików, Karol Adamowicz.

Teraz przed siódmą drużyną ubiegłego sezonu ważny pojedynek w Grudziądzu z miejscowym MKS. - Musimy wrócić do domu z kompletem punktów i wreszcie się przełamać, gdyż w Grudziądzu jeszcze nie wygraliśmy. Jeśli zagramy przynajmniej tak, jak w ostatnim spotkaniu wyjazdowym z Pomezanią, to o wynik jestem spokojny – mówi skrzydłowy AZS UWM, Szymon Wierzbicki.

Olsztynianie najbliższe ligowe spotkanie rozegrają w najbliższą sobotę (13.03.2010) w Grudziądzu.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »