Aktualności arrow Lekka atletyka arrow LA: Zakończenie sezonu halowego
LA: Zakończenie sezonu halowego

Lekkoatleci Klubu Sportowego AZS UWM studenci Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie udanie zakończyli sezon halowy. W Halowych Mistrzostwach Polski rozgrywanych w hali Centralnego Ośrodka Sportowego w Spale podopieczna trenera Kazimierza Podolaka  Monika Harasim  w doborowym towarzystwie zajęła V miejsce na dystansie 1500m, a w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów wychowanek trener Bronisławy Ludwichowskiej Karol Zalewski zdobył srebrny medal na dyst. 200m.

Występy halowe napawają optymizmem i potwierdzają prawidłową pracę naszych trenerów w przygotowaniach do startów na otwartym stadionie.

 

Lekkoatleci Klubu Sportowego AZS UWM po startach halowych rozpoczęli sezon przełajowy. 6 marca wystartowali w Józefowie k.Otwocka  w Mistrzostwach woj. Mazowieckiego w Biegu na Przełaj. Zawodnicy naszego Klubu w punktacji klubowej zajęli II miejsce. Indywidualnie najwyższe lokaty zajęli: Młodzicy I miejsce 1500m Strucińska Martyna i I miejsce 1500m Baczewski Mateusz,  III miejsca zajęły: Monika Harasim w kat. seniorek na dyst. 2500m oraz Paulina Tapek na 1500m w kat. juniorek mł., VI m zajął Misiewicz Michał,1500 młodzików, V miejsca zajęły w kat. młodziczek Trzeciak Magdalena na dyst.1000m, i Dominika Stańczak na dyst. 1500mm oraz VI miejsce w kat. seniorów na dyst. 3500m Gospodarek Tomasz.

 

13 marca w Pasłęku odbyły się Mistrzostwa Międzywojewódzkie Młodzików gdzie reprezentanci naszego Klubu w Punktacji klubowej zajęli II miejsce, oraz zajmowali czołowe miejsca w poszczególnych biegach: Michał Misiewicz był III , Martyna Strusińska i Chmieliński Mateusz zajęli IV miejsca, V miejsca zajęli Magdalena Trzeciak i Rafał Hader,  14 marca odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegu na Przełaj w Bydgoszczy. Zawodniczki – studentki Naszej Uczelni zdobyły IV miejsce  w Biegu Drużynowym w składzie :  Monika Harasim, Marta Barcewicz oraz Angelika Przygódzka.

 

To jeszcze nie koniec występów naszych studentów w przełajach bo 10 kwietnia w Łodzi odbędą się Akademickie Mistrzostwa w Biegu na Przełaj w kat. otwartej i kat. Uniwersytetów. Nasze zawodniczki studentki Uniwersytetu będą bronić I miejsca zdobytego w roku ubiegłym w Łodzi, a zawodnicy studenci srebrnego medali w kat. Uniwersytetów.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »