Aktualności arrow AMP arrow AMP: Siatkarze z brązowymi medalami
AMP: Siatkarze z brązowymi medalami
W dniach  7-9 maja w Łodzi rozgrywano finał XXVII Akademickich  Mistrzostw Polski w siatkówce. Awans do finału akademicy UWM  wywalczyli wygrywając kolejno: Akademickie Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego,  a następnie pokonali wszystkie zespoły startujące w  ćwierćfinałach rozgrywanych 23 – 25.04. w Olsztynie, pozostawiając w pokonanym polu: AWF W-wa, Uniwersytet W-wa, SGSP W-wa, Uniwersytet Łódź i Politechnikę W-wa.


W Łodzi startowało 16 najlepszych zespołów Akademickich Polski, podzielonych na 4 grupy. Studenci z Kortowa wygrali grupę pokonując kolejno UM Lublin 2 : 0,  PWSZ Kalisz 2 : 0, Politechniką Opolską 2 : 0. W dalszej fazie rozgrywek akademicy UWM spotkali się z Akademią Jana Długosza z Częstochowy w składzie której grało czterech zawodników Domeksu AZS, występujących na co dzień  w Plus Lidze (ekstraklasa). Był to przedwczesny finał stojący na dobrym poziomie, wygrany niestety przez rywali.

 

Ta jedyna porażka w całym turnieju zamknęła drogę kortowiakom do złota. Aby walczyc o brąz trzeba było pokonac gospodarzy tj. Uniwersytet Łódzki. Po zaciętym spotkaniu rywale musieli uznac wyższośc studentów UWM, którzy wygrali 2 : 1. W walce o brazowy medal AZS-UWM wygrał 3:1 z WSG Bydgoszcz. Mistrzostwa wygrał AZS Częstochowa, pokonując UAM Poznań 3:1. Większośc zespołów oparta była o drużyny drugoligowe a nawet ekstraklasę, co powodowało, że turniej był zaciety i mógł zadowolic kibiców. Tak więc UWM w klasyfikacji generalnej zajął 3 miejsce, zaś w typach uczelni ( uniwersytety), drugą pozycję. Jedną z nagród indywidualnych otrzymał Damian Kaniowski (najlepszy Libero) student Wydziału Nauk Ekonomicznych UWM.

 

W XXVII finale AMP wzięli udział następujący studenci:

Jacyszyn Artur, Kaniowski Damian, Krzan Grzegorz, Kusaj Maciej, Nawrocki Dorian, Pichłacz Maciej, Pietkiewicz Grzegorz, Pietkiewicz Paweł, Piłat Wojciech, Stańczuk Tomasz, Wawrzyniak Marek, Wiśniewski Piotr, Władzinski Krystian, Kowzowicz Adam.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »