Aktualności arrow Taekwondo arrow XIX Mistrzostwa Europy w Taekwondo Olimpijskim
XIX Mistrzostwa Europy w Taekwondo Olimpijskim

ImageW Sankt Petersburgu w dniach 12-15 maja 2010 roku rozegrane zostaną 19 Mistrzostwa Europy Seniorów w taekwondo olimpijskim. Wśród 42 zgłoszonych ekip narodowych jest również Reprezentacja Narodowa Polski, w skład której weszła czwórka Olsztyniaków z KS AZS UWM Olsztyn: zawodnicy Katarzyna Kalinowska (waga 72 kg), Beata Przewłocka (waga 49 kg) i Maciej Ruta (waga 63 kg) oraz trener Dariusz Nowicki.

 

W Mistrzostwach bierze udział sędzina z Kętrzyna, Katarzyna Rejent. W środę walczy Beata Przewłocka (waga -49 kg) , która ma w swej kategorii 28 przeciwniczek. W eliminacjach zmierzy się z Larą Amrsek ze Słowenii. We czwartek walczyć będzie Maciej Ruta (w wadze 63 kg ma 34 przeciwników), który wylosował wolny los w eliminacjach i będzie czekał na zwycięzcę walki eliminacyjnej Milada Asnhny ze Szwecji z Alexejem Nikiforovem z Estonii. Natomiast  w sobotę wystąpi Katarzyna Kalinowska (waga 72 kg, 16 przeciwniczek), która w eliminacjach zmierzy się z zawodniczką gospodarzy, Anastasią Barishnikov. Z poprzednich Mistrzostw Europy Seniorów (Rzym, 2008 r.) Maciej Ruta przywiózł brązowy medal. Jak będzie tym razem – dowiemy się za kilka dni.

 Eliminacje do reprezentacji były bardzo trudne. Zaczęły się w lutym, Turniejem Selekcyjnym w Olsztynie. Następnie był cykl startów międzynarodowych w turniejach klasy „A”, największych w Europie. W Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec Katarzyna Kalinowska wywalczyła brązowy medal a Beata Przewłocka miała 5 miejsce. W kolejnym starcie, Międzynarodowych Mistrzostwach Holandii, Olsztyniakom nie poszczęściło się – reprezentant wagi 80 kg, Kamil Chwesiuk wywalczył co prawda 5 miejsce, ale okupił zwycięstwo z Turkiem bardzo poważną kontuzja kolana, która wykluczyła go z dalszej rywalizacji o miejsce na Mistrzostwach Europy.  Beata Przewłocka i Maciej Ruta wywalczyli 5 miejsca, ale również okupione urazami, na szczęście nie tak poważnymi.

 Z ostatniego startu selekcyjnego, Międzynarodowych Mistrzostw Belgii, Katarzyna Kalinowska przywiozła brąz a Beata Przewłocka i Maciej Ruta odpoczywali lecząc kontuzje. Teraz, już zdrowi, biorą udział w ostatnich treningach w Sankt Petersburgu, czekając na swoje pojedynki.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »