Aktualności arrow Lekka atletyka arrow Rok 2010 w wykonaniu sekcji LA AZS UWM Olsztyn
Rok 2010 w wykonaniu sekcji LA AZS UWM Olsztyn

Rok 2010 dla Sekcji Lekkiej Atletyki  AZS UWM w Olsztynie był udany. Kacper Kozłowski zakwalifikował się na Mistrzostwa Europy rozgrywane w Barcelonie. Na dystansie 400m zajął VIII miejsce oraz V miejsce w sztafecie 4x400m. Poprawił rekord życiowy na 400m 45.24. W reprezentacji Kraju wystąpiła Monika Harasim na dyst. 800m w młodzieżowym meczu Polska Niemcy w Bydgoszczy. Karol Zalewski wystartował w meczu Polska Niemcy w kat. juniorów mł. rozgrywanym w Brenen na dyst. 100m, 200m, i sztafecie 4 x 100m.

W Mistrzowskich Polski rozgrywanych w Bielsku Biała Kacper Kozłowski zajął II miejsce w biegu na dyst. 400m, a sztafeta 4 x 100m (Zalewski, Witkowski, Ostapiuk, Ozdarski) zajęła VII miejsce. Na Mistrzostwach Polski Monika Harasim zajęła VI miejsce na dyst. 1500m oraz brązowy medal na dyst.800m w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

W Mistrzostwach Polski Juniorów rozgrywanych w Białymstoku V miejsce na dyst. 2000prz i VII miejsce na 5000m  zajęła Martyna Warda poprawiając swoje rekordy życiowe.

Bardzo dobrze wypadli nasi najmłodsi w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików rozgrywanych w Olecku zdobywając 6 medali oraz drugie miejsce w klasyfikacji klubowej.( Medale zdobyli: Michał Misiewicz 1000m Im, Mateusz Baczewski 600m Im, Martyna Strusińska 600m II m, Kacper Adamski 600m Im oraz Sztafety 4x100m K Im,i 4x100m mężczyzn Im).

Na zawodach ogólnopolskich Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego w Toruniu zdobyliśmy dwa złote medale Martyna Stucińska - 600m Im i Mateusz Baczewski - 600m Im Michał Misiewicz był IV na 1000m a Kacper Adamski VI na 600m

W Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów nasi zawodnicy zajęli 20 miejsce na 118 sklasyfikowanych klubów.

Bardzo dobrze wypadli nasi zawodnicy-studenci przełajowcy w Akademickich Mistrzostwach Polski w Biegu na Przełaj. Zawodniczki ( Harasim, Jakimowska, Barcewicz, Przygódzka, Kulesa ) zdobyły w klasyfikacji drużynowej w kat. ogólnej trzecie miejsce natomiast w Uniwersytetach pierwsze miejsce. Studenci mężczyźni drugie miejsce w klasyfikacji Uniwersytetów.

W Akademickich Mistrzostwach Polski rozgrywanych na bieżni w Warszawie Kacper Kozłowski zdobył złoty medal na 400m i srebrny na 200m. Monika Harasim zajęła pierwsze miejsce na 800m a Paulina Jakimowska była druga na 800m. Michał Podolak Był pierwszy na dyst. 800m.  Panie ( Harasim, Kulesa, Barcewicz, Jakimowska) i Panowie ( Podolak, Świniarski, Wronowski, Bębenek) zajęli drugie miejsca w biegu sztafetowym 4x400m

Bardzo dobrze wypadli nasi juniorzy na Akademickich Mistrzostwach Polski Juniorów rozgrywanych w Łodzi Zajęli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej oraz zdobyli 10 medali:

Karol Zalewski  był pierwszy na 100 i 200m oraz wspólnie z kolegami zdobył złoty medal w sztafecie 4x100m i brązowy w sztafecie 4x400m. Martyna Warda zdobyła złoty medal na 2000prz a Monika Jackiewicz  była druga. Paweł Najmowicz był drugi na 2000prz i trzeci na dyst. 3000m. Daria Strucińska była trzecia na dyst. 800m oraz trzecia wspólnie z koleżankami w sztafecie 4x100m.

Na koniec sezonu 24 października w Dębnie w Mistrzostwach Polski w maratonie Marta Barcewicz w debiucie zajęła IV miejsce. Sezon 2011 zapowiada się obiecująco mamy sporo młodych utalentowanych zawodników którzy mogą sprawić nam wiele radości. Odbędą się Mistrzostwa Świata, Uniwersjada, Mistrzostwa Świata Juniorów młodszych, Mistrzostwa Młodzieżowe Europy, Mistrzostwa Europy Juniorów. Na w/w imprezy mamy zawodników którzy mają szansę zakwalifikować się do reprezentacji kraju po uzyskaniu odpowiednich minimów.( Kozłowski Kacper, Harasim Monika, Zalewski Karol, Adam Jabłoński, Aleksandra Lisowska. Liczymy na poprawienie naszej pozycji rankingowej w kraju i w sporcie akademickim.