Piłka ręczna: zrewanżować się za porażkę w Malborku
Po dwutygodniowej przerwie spowodowanej rozgrywkami Mistrzostw Polski Juniorów drugoligowcy wracają na parkiet. W najbliższą sobotę 26 lutego o godzinie 16:00 zawodnicy AZS UWM podejmą w hali V LO obecnego lidera tabeli, Pomezanię Malbork.

W meczu I rundy olsztynianie nie potrafili znaleźć recepty na lepiej spisujących się graczy Łukasza Jezierskiego i ulegli na parkiecie rywala 22:35 (12:14). Warto jednak zaznaczyć, że jedynym zespołem, który zdołał „urwać” punkt malborczykom jest jak dotąd ich bezpośredni rywal do awansu, SHC Wybrzeże Gdańsk. Pozostałe drużyny ligi schodziły z parkietu pokonane, przy czym porażki najmniejszą różnicą bramkową doznał beniaminek, LKS OSM Chojnice Kęsowo (28:34) w 3. kolejce.

W poprzednich sezonach akademicy toczyli zacięte boje z „krzyżakami”, jednak żadnego z nich nie udało im się wygrać. Sobotnie spotkanie będzie więc szansą na odniesienie historycznego zwycięstwa z Pomezanią. Przed akademikami trudne zadanie, ale jeśli zawodnicy ograniczą ilość popełnianych błędów, mogą sprawić kibicom miłą niespodziankę.

Karina Wiśniewska

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »