Aktualności arrow Pływanie arrow Grad medali pływaków AZS UWM!
Grad medali pływaków AZS UWM!
Znakomicie zaprezentowali się zawodniczki i zawodnicy AZS UWM w Mistrzostwach Polski w pływaniu. W Ostrowcu Świętokrzyskim w ciągu czterech dni rywalizacji zdobyli aż 16 medali, 6 w kategorii seniorów i 10 w kategorii młodzieżowców. Już pierwszego dnia  nie zabrakło na podium zawodników z AZS UWM.

Doskonale popłynęła Aleksandra Putra która zdobyła srebrny medal na dystansie 200 m stylem grzbietowym, a uzyskany czas (2.12.56) zapewnił jej minimum wyznaczone przez Polski Związek Pływania na Mistrzostwa Świata które odbędą się w Szanghaju. Aleksandra Putra również zdobyła srebrny medal na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym ulegając zwyciężczyni Alicji Tchórz o sześć setnych. Putra ma bardzo duże szanse na zakwalifikowanie się na Igrzyska Olimpijskie w Londynie.

Równie udanie startowali pozostali reprezentanci AZS UWM.  Brązowe medale w kategorii seniorów zdobywali: Manuela Wikiel na dystansie 1500 metrów stylem dowolnym, Krzysztof Pilowski na 800 metrów dowolnym, Monika Czerniak na 50 metrów stylem klasycznym oraz Manuela Wikieł, Aleksandra Putra, Monika Czerniak, Monika Hodyna w sztafecie 4x200 stylem dowolnym kobiet.

W kategorii młodzieżowców Krzysztof Pielowski zdobył złoty medal na dystansie 800 metrów i dwa srebrne na 400 metrów i 1500 stylem dowolnym. Manuela Wikieł zdobyła trzy złote medale na dystansach 400, 800 i 1500 metrów. Dorobek Moniki Czerniak to medale złoty na 50 metrów stylem klasycznym, srebrny na 100 metrów i brązowy na 200 metrów.
Bez medalu, ale z uzyskanym minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów wrócił najmłodszy
nasz pływak Piotr Puciło na dystansie 50 metrów stylem klasycznym.

Na uwagę zasługuje fakt że, AZS UWM w klasyfikacji klubów w kategorii młodzieżowej zajął 2 miejsce, a Aleksandra Putra z kolei uzyskała czwarty najwartościowszy wynik całych Mistrzostw Polski.

Trenerem sekcji pływackiej w AZS UWM jest Jacek Puciło któremu gratulujemy wspaniałych wyników swoich podopiecznych.

Poniżej przedstawiamy pełną statystykę osiągnięć podczas Mistrzostw Polski w pływaniu reprezentantów AZS UWM: