Jeździectwo: sukcesy ekipy UWM na AMP we Wrocławiu

Mocna ekipa Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego biorąca udział w Akademickich Mistrzostwach Polski Wrocław 2011 spisała się na medal (dosłownie i w przenośni) a w zasadzie na medale, których łącznie zdobyła 10.

Doskonałe występy, zdobyte medale  i idące za nimi punkty rankingowe spowodowały, iż ekipa UWM zdobyła w generalnej klasyfikacji wszystkich uczelni srebrny medal (dwa medale dla najlepszego zawodnika i trenera ekipy), a w klasyfikacji uniwersytetów miejsce 1 i złoty medal (dwa medale dla najlepszego zawodnika i trenera ekipy). Medali najcenniejszej barwy było więcej, a mianowicie:

w klasyfikacji uniwersytetów, kategoria - Skoki profesjonalistów medale - złoty - Natalia Palmowska i klacz Shakira i srebrny medal Magda Karpowicz na wałachu Seneka,

w Kategorii Skoki profesjonalistów, klasyfikacja indywidualna - srebrny medal  Natalia Palmowska na Shakirze,

złoty medal w kategorii ujeżdżenia amatorów w klasyfikacji uniwersytetów zdobyła Natalia Aschmutat na wałachu Ginster,

w kategorii ujeżdżenie amatorów, klasyfikacja indywidualna srebrny medal Natalia Aschmutat na Ginsterze, 

ta sama para startowała również w tzw. Kombinacji czyli łączna kwalifikacja z ujeżdżenia i skoków i również zdobyła tam złoty medal w kategorii uniwersytetów.

W kategorii uniwersytetów, bardzo blisko medalu startując w kategorii skoków amatorów byli Anna Baca na Grand Canion i Bartosz Kołodziejczyk na klaczy czystej krwi arabskiej Eroika (studenci wydziału Bioinżynierii Zwierząt). Niestety zbyt krótkie najazdy, spowodowane chęcią uzyskania jak najlepszego czasu i tym samych medalu skutkowały w oby przypadkach wyłamaniem na bardzo wąskiej przeszkodzie typu Bramka. Ostatecznie Bartek zajął w kategorii uniwersytetów 4 miejsce, a Ania 5. Szczęście było blisko. Może uda się następnym razem. W generalnej klasyfikacji pary te zajęły odpowiednio 9 i 11 miejsce.
Cenne punkty plasując się na 6 miejscu w klasyfikacji Uniwersytetów, a w klasyfikacji indywidualnej bardzo dobre 19 miejsce zdobyła (w doborowej stawce), jedyna nasza profesjonalistka w ujeżdżeniu Agnieszka Łojas na ogierze Figaro Fion - studentka Wydziału Bioinżynierii Zwierząt.

Wszystkim zawodnikom i osobom, które pomogły zorganizować wyjazd i transport koni i zawodników – Kierownictwu AZS UWM Olsztyn,  Panu Alfredowi Palmowskiemu (użyczenie koniowozu), naszemu bardzo pomocnemu kierowcy Markowi, a także całemu team (owi) ze Stajni Stawiguda serdeczne podziękowania za dobrze wykonaną robotę.

Skład ekipy na AMP Wrocław 2011
Natalia Aschmutat (Wydział Humanistyczny) koń Ginster
Anna Baca (Wydział Bioinżynierii Zwierząt) koń Grand Canion
Magdalena Karpowicz (Wydział Ochrony Środowiska) koń Seneka
Bartek Kołodziejczyk (Wydział Bioinżynierii Zwierząt) koń Eroika
Agnieszka Łojas (Wydział Bioinżynierii Zwierząt)  koń Figaro Fion
Natalia Palmowska (Wydział Nauk Medycznych) koń Shakira
Trener – koordynator ekipy dr Janusz Wejer (Katedra Hodowli Koni i Jeździectwa Wydział Bioinżynierii Zwierząt)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »