Aktualności arrow AMP arrow Piłka nożna: złoto w klasyfikacji uniwersytetów dla UWM!
Piłka nożna: złoto w klasyfikacji uniwersytetów dla UWM!
Na trawiastych boiskach podpoznańskiego Błażejewka rozegrany został finałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej. Do turnieju zakwalifikowało się 8 najlepszych  drużyn które zostały wyłonione w eliminacji regionalnych i strefowych. Do finałów zakwalifikowała się reprezentacja Uniwersytetu warmińsko-Mazurskiego która zdobyła w złoty medal w klasyfikacji Uniwersytetów i  wysokie 5 miejsce w klasyfikacji ogólnej.

By znaleźć się w czołowej ósemce nasi piłkarze w eliminacjach regionalnych pokonali OSW Olsztyn 2:1 oraz PWSZ Elbląg 7:0.  Trudniejszą przeprawą były eliminacje strefowe w których rywalizowały zespoły z województw Podlaskiego, Mazowieckiego, Łódzkiego i Warmińsko-Mazurskiego. UWM jako gospodarz tego turnieju pewnie awansował do finałów pokonując kolejno: SWPiZ Łódź 3:0, AWF Warszawa 3:0, ALK Warszawa 3:1 i w decydującym meczu o awans Politechnikę Białystok 4:1

W grupie turnieju finałowego olsztynianie trafili na WSG Bydgoszcz (jak się okazało przyszłego mistrza kraju), PWSZ Wałbrzych (późniejszego wicemistrza) oraz PWSZ Nowy Sącz.  Studenci z Olsztyna pechowo przegrali pierwszy mecz z Bydgoszczą mimo prowadzenia 2:0 by ostatecznie przegrać 2:3, a pozostałe dwa zremisowali 0:0, zajmując tym samym 3. miejsce w grupie. W rezultacie UWM Olsztyn musiał zadowolić się walką o miejsce 5. w ogólnej klasyfikacji. Na drodze do celu stanęły tym razem uczelnie z Warszawy i Gliwic, które UWM pokonał odpowiednio 4:3 i 1:0.
Wszystkie spotkania rozgrywane był w ekstremalnie wysokiej temperaturze i palącym słońcu. Nie wpłynęło to jednak na poziom meczów, które toczone były w szybkim tempie. Należy również dodać, że kadra UWM na zawody pojechała osłabiona brakiem kilku zawodników, których zatrzymały w Olsztynie obowiązki klubowe.