Aktualności arrow Pływanie arrow Pływanie: międzynarodowe doświadczenia Piotra Puciło
Pływanie: międzynarodowe doświadczenia Piotra Puciło
W dniach 6-10 lipca rozegrane zostały w Belgradzie Mistrzostwa Europy Juniorów w pływaniu. W zawodach uczestniczyła 23 osobowa reprezentacja Polski. Nasi zawodnicy zdobyli  7 medali ( 1 złoty, 1 srebrny, 5 brązowych). W Belgradzie startował olsztynianin uczeń IV Liceum Piotr Puciło.

Piotrek spisał się bardzo dobrze. Startował w zawodach trzykrotnie. Najlepszy start indywidualny zanotował na 50 klasycznym, w którym to wyścigu pływał w półfinałach mistrzostw i ostatecznie zajął 10 pozycję z nowym rekordem życiowym 29.05 i najlepszym wynikiem w Polsce w tym roku w kategorii juniorów 17-18 letnich. Jest to zarazem rekord województwa warmińsko – mazurskiego w tej konkurencji. Drugi start indywidualny to 100 klasycznym, w którym również pływał w półfinałach zajmując ostatecznie 12 pozycję. Wynik 1.03.99 jest najlepszym w Polsce w kategorii juniorów. Trzeci raz olsztynianin startował w sztafecie 4 x 100 zmiennym. Wspólnie z kolegami z reprezentacji zajął 10 pozycję.

Były to dla Piotrka bardzo udane zawody. Chcę podkreślić tu trzy elementy. Po pierwsze pływanie na poziomie półfinałów mistrzostw Europy to naprawdę wysoki poziom sportowy i duże osobiste osiągnięcie zawodnika. Cieszy jednocześnie progresja wyników zawodnika, który w tym sezonie (po powrocie do sportu) rozwija się systematycznie. Uzyskał rekordy życiowe na basenie 50. metrowym, który jest faktyczną weryfikacją możliwości każdego pływaka.

Bardzo się cieszę z osiągnięć syna i to podwójnie. Jako trener i rodzic, który mógł osobiście dopingować starty Polaków w Belgradzie.