Aktualności arrow Taekwondo arrow Przygotowania do nowego, jesiennego sezonu startowego roku 2011
Przygotowania do nowego, jesiennego sezonu startowego roku 2011
Nad morzem w Jastrzębiej Górze koło Władysławowa na zgrupowaniu sportowym trenowali: najlepsze zawodniczki i czołowi zawodnicy taekwondo olimpijskiego Warmii i Mazur – najlepszego klubu regionu tj.  AZS UWM Olsztyn oraz  Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

 

Zajęcia treningowe prowadzone były przez Dariusza Nowickiego – trenera koordynatora AZS UWM , Justynę Niedziałek – trenera koordynatora SMS Olszyn oraz Macieja Rutę, do niedawna czołowego polskiego zawodnika a obecnie również trenera.

Dariusz Nowicki: „Ośrodek Primavera w Jastrzębiej Górze stwarza wyśmienite warunki treningowe. Mamy tu do dyspozycji salę treningową ze specjalistyczną matą, basen, siłownię oraz oddział odnowy biologicznej. A co ważne, pobliska nadmorska plaża stwarza możliwość ciekawych zajęć w terenie. Zawodnicy z olbrzymim zaangażowaniem brali udział w 2-3 treningach dziennie, wykorzystując doświadczenie trenerów. Ważne jest również zaangażowanie czołowego polskiego zawodnika Maćka Ruty w roli trenera, gdyż przekazuje on młodszym koleżankom i kolegom swoje bogate doświadczenie startowe. Dodatkowo dla zainteresowanych prowadzone są wieczorem zajęcia z zakresu psychologii sportu.”

Pobyt na obozie w tak dobrych warunkach był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Biura Sportu Urzędu Miasta Olsztyn jak również programów szkoleniowych finansowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i Zarząd Główny AZS (programy szkolenia w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie oraz Akademickiego Centrum Szkolenia Sportowego w Olsztynie).

Zawodniczki i zawodnicy przechodzą tu intensywne przygotowania do jesiennego sezonu startowego, który rozpoczyna się dość wcześnie, bo już w dniach 9-11 września odbędą się w Warszawie Międzynarodowe Mistrzostwa Polski „Open Polish”, w których weźmie udział czołówka naszych zawodników. Reprezentacja AZS UWM na te zawody będzie łącznie liczyć 22 zawodniczek i zawodników oraz trójkę kadry trenerskiej: Justynę Niedziałek, Tomasza Kobrzyńskiego i Macieja Rutę. Natomiast  Dariusz Nowicki jako sędzia międzynarodowy I klasy będzie sędzią głównym turnieju „Open Polish”.

Trzymajmy kciuki za ekipę! 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »