Aktualności arrow Taekwondo arrow Duże sukcesy olsztyńskiego AZS UWM w Open Polish.
Duże sukcesy olsztyńskiego AZS UWM w Open Polish.
W miniony weekend zakończył się największy tegoroczny turniej taekwondo olimpijskiego w Polsce – XVIII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski „Open Polish”. Wzięło w nim udział 675 zawodników i zawodniczek z 97 reprezentacji klubowych i narodowych, 26 krajów Europy, Azji i Afryki, w tym 203 kadetów, 260 juniorów i 212 seniorów, oraz blisko 180 oficjeli – trenerów, sędziów oraz zaproszonych gości. Wśród drużyn zagranicznych pojawili się m. in. Koreańczycy, Niemcy, Norwedzy, Szwedzi, Finowie, Duńczycy, Austriacy, Belgowie, Bułgarzy, Portugalczycy. Byli również stali bywalcy Warsaw Cup i Polish Open, nasi wschodni sąsiedzi z Białorusi, Ukrainy i Rosji oraz Litwini, Czesi i Słowacy jak również zawodnicy takich egzotycznych trochę krajów jak Afganistan, Turkmenistan i Mołdowa.

Wśród nich znalazła się reprezentacja najlepszego klubu w naszym regionie – KS AZS UWM Olsztyn.

Akademicy w tej niezwykle silnej obsadzie wywalczyli aż 7 medali. Najlepiej spisali się dwaj złoci medaliści. Michał Wielgosz w bardzo silnej konkurencji seniorów kolejny raz pokazał, że nie ma na niego mocnych w wadze 63 kg. W ślady starszego kolegi poszedł kadet Mateusz Wieczorek, który również wywalczył złoto w silnej międzynarodowej obsadzie w wadze 45 kg.

Do tych dwóch złotych krążków srebro dorzuciła seniorka Ewelina Walkiewicz (waga 49 kg) a brązowe medale wywalczyli: Kamila Kryger ()seniorzy, waga 62 kg), Gabriela Wierzbicka (junior, waga 49 kg), oraz kadeci Michał Mydło (waga 37 kg) i Bohdan Łukaszewicz (61 kg).

Już wkrótce akademików czekają Mistrzostwa AZS oraz Mistrzostwa Polski Seniorów więc te wyniki napawają optymizmem na przyszłe sukcesy.


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »