Aktualności arrow Taekwondo arrow Akademicy z Olsztyna najlepsi!!
Akademicy z Olsztyna najlepsi!!

W trakcie zakończonych właśnie (Łódź, 24-25.09.2011) Mistrzostw Polski AZS w kategorii wiekowej seniorów zawodniczki i zawodnicy KS AZS UWM Olsztyn wywalczyli I miejsce w klasyfikacji drużynowej, wyprzedzając KS AZS AWF Warszawa.

W pierwszej walce turnieju zdecydowane zwycięstwo odniósł Mateusz Lasek a w ostatniej walce turnieju „kropkę nad i” postawił Michał Wielgosz - również pokonując zdecydowanie swego przeciwnika. Obaj nasi reprezentanci zdobyli złote medale. Pomiędzy tymi dwiema walkami kolejne pojedynki na matach w Łodzi toczyli kolejni zawodnicy z naszej reprezentacji.

Mistrzostwa AZS to ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się jubileuszowymi 30. Mistrzostwami Polski Seniorów, które podobnie jak przed laty 1. Mistrzostwa Polski, odbędą się w Lublinie (14-15.10.2011r.). Sprawdzian był bardzo udany, bo łącznie nasza reprezentacja wywalczyła aż 4 złote, 4 srebrne i 2 brązowe medale.