Aktualności arrow Żeglarstwo arrow Żeglarze UWM srebrnymi medalistami Akademickich Mistrzostw Polski
Żeglarze UWM srebrnymi medalistami Akademickich Mistrzostw Polski

Srebrne medale w klasyfikacji ogólnej i w klasyfikacji Uniwersytetów i brązowy medal w kategorii sterników to dorobek reprezentacji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego  na Akademickich Mistrzostwach Polski w żeglarstwie.

 

W dniach 19-22 września na jezioro Niegocin w Wilkasach zjechało blisko 80 studenckich załóg z całego kraju. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski wystawił dość liczną ekipę - 4 załogi, a naszym celem było zdobycie jak najlepszego miejsca w klasyfikacjach drużynowych. Po przygotowaniu naszego sprzętu, zważeniu i zrobieniu odpowiednich ustawień, zaczęliśmy rywalizację w dwóch grupach. Eliminacje dla każdej załogi poszły bardzo dobrze, po rozegraniu 6 wyścigów cała czwórka awansowała do złotej grupy. Finały to 5 kolejnych biegów, z tym że poprzednie nie liczyły się w klasyfikacji, zostały odrzucone i całe regaty zaczęły się na nowo.


Założenia zostały wykonane. Tomasz Januszewski, Karol Konkol i Marcin Mickiewicz oraz Piotr Fursewicz, Anna Romanowska i Brewka Krzysztof, jako dwie najwyżej sklasyfikowane załogi w regatach z UWM zdobyły 2 miejsce w dwóch kategoriach - najlepszy uniwersytet, najlepsza uczelnia w ogóle. Załoga Tomka Januszewskiego dodatkowo zdobyła brązowy medal w klasyfikacji generalnej sterników uniwersytetów i wszystkich uczelni. O wielkim pechu może mówić łódź sterowana przez Macieja Sierzputowskiego, który po pierwszym dniu finałów zajmował 3 pozycję w "generalce", by po ostatnim spaść na odległe, 21 miejsce. Złożyło się na to parę czynników - przegrany protest na brzegu z pierwszego wyścigu i awaria żagla w drugim. Gdyby nie te sytuacje, UWM mógłby liczyć nawet na wygranie całej klasyfikacji drużynowej.  Na miejscu 27 regaty zakończył Bartłomiej Michalczyk, Karol Michalczyk i Przemysław Lenkiewicz.


Jako cały zespół chcielibyśmy podziękować za wsparcie uczelni na tej imprezie i mamy nadzieję, że na przyszłorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski pójdzie nam jeszcze lepiej.

 


Zdjęcia z imprezy tutaj!
                                                                                  Marcin Mickiewicz

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »