Aktualności arrow AMP arrow Futsal: AZS UWM zagra w finałach AMP
Futsal: AZS UWM zagra w finałach AMP
Znakomicie zaprezentowali się reprezentanci UWM w eliminacjach strefy B Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu, które odbyły się w dniach 23-26.01.2012 r. w Warszawie. Nasza drużyna wywalczyła awans do najlepszej szesnastki drużyn akademickich w Polsce. Finał odbędzie się w dniach 16-19.02.2012 r. w Katowicach.

By awansować do eliminacji strefowych nasi zawodnicy z powodzeniem uczestniczyli eliminacjach regionalnych w których pokonali odpowiednio drużyny OWSIiZ Olsztyn 5:0,  PWSZ Elbląg 5:2. Turniej w Warszawie rozpoczął się dla naszych zawodników trudnym spotkaniem z Akademią Leona Koźmińskiego. Faworytem tego spotkania byli zawodnicy z Warszawy. Jednak zwycięstwo w tym meczu w sposób przekonujący 5:1 odnieśli nasi piłkarze. By awansować do czołowej ósemki potrzebne było zwycięstwo  z Vistulą Warszawa. Dzięki wygranej 4:1 przeszliśmy do następnej rundy.

Następne spotkanie decydowało o awansie do czołowej czwórki.  Po zaciętym meczu pokonaliśmy Społeczną Akademię Nauk z Łodzi 4:2. W walce o finał przeciwnikiem UWM była Szkoła Główna Straży Pożarniczej z Warszawy. Było to najtrudniejsze spotkanie naszej drużyny. Inicjatywa należała do gospodarzy, ale dzięki wyprowadzanym niebezpiecznym kontrom strzeliliśmy dwie bramki, które dały zwycięstwo 2:1. Dzięki temu Uniwersytet  Warmińsko-Mazurski został pierwszym finalistą Akademickich Mistrzostw Polski. W meczu o I miejsce spotkały się dwie olsztyńskie drużyny. Minimalnie lepsza okazała się drużyna Olsztyńskiej Szkoły Wyższej 6:5.

Skład reprezentacji UWM:
Łukasz Moszczuk, Łukasz Pisarzewski, Maciej Skalski, Piotr Wobolewicz, Artur Naczas, Dawid Kowalski, Tomasz Długołęcki, Tomasz Śnieżawski, Konrad Rusiecki, Jakub Krajewski, Paweł Podchorodecki, Maciej Szostek, Przemysław Płoszczuk, Wojciech Dubis
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »