Aktualności arrow Lekka atletyka arrow LA: Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegu na Przełaj w Łodzi
LA: Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegu na Przełaj w Łodzi
W Łodzi odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegu na Przełaj. Organizatorem była Politechnika Łódzka. Na starcie stanęło około 700 studentów którzy wystartowali w czterech biegach. Kobiety startowały na 3000m i 6000m, natomiast mężczyźni na dyst. 4500m i 9000m.Duży sukces odniosły nasze Panie zajmując 1 miejsce w klasyfikacji Uniwersytetów, oraz 3 miejsce w klasyfikacji generalnej. Nasi Studenci zajęli także 1 miejsce w klasyfikacji Uniwersytetów, oraz 5 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Srebrny medal zdobyła Aleksandra Lisowska na dyst. 6000m, oraz złoty w klasyfikacji Uniwersytetów.
Monika Jackiewicz zajęła 6 miejsce na dyst. 3000m co dało srebrny medal w klasyfikacji Uniwersytetów. Paweł Pszczółkowski zajął 13 miejsce na dyst. 9000m, zdobywając srebrny medal w klasyfikacji Uniwersytetów.