Aktualności arrow AMP arrow Futsal: UWM wicemistrzem Polski
Futsal: UWM wicemistrzem Polski
Reprezentacja Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zdobyła srebrny medal w klasyfikacji Uniwersytetów w finale Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn które odbyły się w dniach 21-24.02. 2013 r. w Lesznie. W klasyfikacji generalnej nasi zawodnicy zostali sklasyfikowani na 8 miejscu.

 

 Początek turniej nie była udany dla naszej drużyny. Na początek naszym przeciwnikiem byli studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego ubiegłorocznego brązowego medalisty. Pierwsza połowa zakończyła się remisem. W drugiej części gry Rzeszowianie przeprowadzili dwie kontry i mecz zakończył się ich zwycięstwem 2:0. W sesji popołudniowej nasi zawodnicy byli już w lepszej formie. Pewne zwycięstwo 5:0 nad Uniwersytetem Ekonomicznym z Poznania sprawił, że wciąż liczyliśmy się w walce o awans do czołowej ósemki. Bramki w tym spotkaniu strzelali: Konrad Rusiecki, Tomasz Śnieżawski, Łukasz Pisarzewski, Dawid Kowalski i Maciej Skalski.


By wywalczyć awans w następnym meczu z AJD Częstochowa mogliśmy sobie pozwolić nawet na porażkę nie wyższą niż 4 bramkami. Ostatecznie przegrana 2:1 spowodowała, że drużyna awansowała do czołowej ósemki z zaliczeniem jednak porażki z Uniwersytetem Rzeszowskim.
Decydujące mecze o medale były bardzo zacięte. Pojedynek:PWSZ Leszno trzymał w napięciu do końca. Gospodarze wykorzystali atut własnego boiska i wygrali  3:2. Bramki dla naszej drużyny strzelali: Sebastian Zajączkowski i Daniel Chiliński. Z kolei z AGH Kraków również w dramatycznych Kortowianie zremisowali 2:2 po bramkach Łukasz Pisarzewskiego i Macieja Skalskiego.


W ten sposób pozostał nam mecz o VIII miejsce z Politechniką Białostocką. Po remisie w czasie regulaminowym sędzia zarządził rzuty karne które lepiej wykorzystali zawodnicy z Białegostoku.

Skład UWM Olsztyn

Andrzejewski Paweł, Bogdziewicz Piotr, Bruzda Karol, Chiliński Daniel, Grażulewicz Adam, Kowalski Dawid, Mański Andrzej, Naczas Artur, Osasiuk Paweł, Pisarzewski Łukasz, Rusiecki Konrad, Skalski Maciej, Śnieżawski Tomasz, Wobolewicz Piotr, Zajączkowski Sebastian Trener: Bogdan Michalewski

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »