Aktualności arrow Lekka atletyka arrow LA: Karol Zalewski wicemistrzem Polski seniorów!
LA: Karol Zalewski wicemistrzem Polski seniorów!
Karol Zalewski kolejny raz udowodnił że jest jednym z najbardziej uzdolnionym zawodników młodego pokolenia w lekkiej atletyce. Po zdobyciu srebrnego medalu na Mistrzostwach Świata Juniorów, wielu złotych medali w Mistrzostwach Polski w kategoriach młodzieżowych czas przyszedł na rywalizację z seniorami. Pierwsza próba wypadła pomyślnie. 


W  Spale w dniach 16-17.02.2013 na Halowych Mistrzostwach Polski zdobył srebrny medal na swoim koronnym dystansie 200m i  jednocześnie wyrównał swój halowy rekord. Do rywalizacji w seniorach Karol przystąpił w roli jednego z faworytów. Głównym rywalem był Kamil Kryński z Podlasia Białystok, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie, od wielu lat najlepszy w Polsce na dystansie 200 metrów. Rywalizacja tych dwóch zawodników była bardzo zacięta, a świadczy o tym różnica 0,8 setnych na korzyść Kryńskiego. Jednak głównym celem Zalewskiego w tym roku są starty na otwartym stadionie.
Najważniejsze starty w tym sezonie to: Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Tampere oraz walka o kwalifikację na Mistrzostwa Świata Seniorów Moskwie.

 

Równie dobrze spisali się w zawodach halowych Martyna Strucińska i Adam Jabłoński. W halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Martyna zdobyła złoty medal na dystansie 800 metrów, a Adam na 200 metrów. Obydwoje pobili swoje rekordy życiowe. Dla nich najważniejszą imprezą będą Mistrzostwa Europy Juniorów w Rieti.


Adam Jabłoński ma już doświadczenie w imprezach międzynarodowych. Wspólnie z Karolem Zalewskim  wystąpił w sztafecie 4x100 metrów na Mistrzostwach Świata Juniorów w Barcelonie w której nasi zawodnicy pobili rekord Polski i zajęli 4 miejsce. Ze startów na hali zrezygnował nasz czołowy lekkoatleta uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie Kacper Kozłowski który przygotowuje się do sezonu letniego na obozie w RPA.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »