Aktualności arrow Sport Studencki arrow Medale reprezentantów UWM W Akademickich Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych
W dniach 5-6 kwietnia w Łodzi odbyły się jubileuszowe  XXX Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach Przełajowych. Zawody organizowane prze Politechnikę Łódzką toczyły się w zimowej aurze, nie odstraszyło to jednak licznie zgromadzonych na stracie zawodniczek i zawodników. Mocnym akcentem swoją obecność zaznaczyli reprezentanci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego którzy zdobyli łącznie 6 medali.

W klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Polski Uniwersytetów mężczyźni zajęli I miejsce, a  drużyna kobiet II miejsce W punktacji generalnej wszystkich uczelni naszej kobiecej ekipie zabrakło niewiele by stanąć na podium,  1pkt dzielił nas od miejsca III i 2pkt. zabrakło do srebra.. Bardzo dobre wyniki osiągnęli nasi studenci w klasyfikacjach indywidualnych. Złoty medal w klasyfikacji Uniwersytetów wywalczyli: Aleksandra Lisowska na dystansie 3 kilometry i Kamil Wołoszyk na 9 kilometrów. Srebrny medal na dystansie 3 kilometrów zdobyła Monika Jackiewicz, a brązowy na 6 kilometrów Martyna Konarzewska.